1. mutlu
 2. haklıdır. çağlayan adresinde devlet o polistir. devletten aldığı emirleri, devletin verdiği genişlik ve lakaytlıkla icra etmektedir ve bunun karşılığında devletten para almaktadır. polisin dediğinde yanlış bir nokta göremiyorum. hatta o kaşı gözü ayrı oynayan itici tavrıyla tam olarak devleti yansıttığını söyleyebilirim.
 3. haksızdır. devletin kolluk gücünden başka bir şey olmayan bir arkadaşın kendisini ben devletim diye lanse etmesi, lüzumsuz egosunun ve pohpohlanmasının sonucudur.

  yani işin aslı, kısacası aynı zamanda komik yanı;
  (bkz: ak parti döneminde gerçekleşmiştir)
 4. münferit bir hadise değildir, bireysel bir patolojiyi yansıtmamaktadır. ekserisinin ruh hali, bilinci budur. kamu düzenini, halkın güvenliğini sağlamakla ilgili sandığınız kolluk ideolojik-politik bir misyonun taşıyıcısı ve silahlı gücüdür, misyonuna uygun bir plan, program dahilinde yetiştirilmektedir. halkı, toplumu, sizi değil, size karşı hakim sınıfları, devleti, yalanı, yolsuzluğu, haramilerin saltanatını korumaktadır.
  mutlu
 5. artist, ne idüğü belirsiz, aynasız soytarılardan biri daha.

  evet, onun kadar bende devlet'im, orada ki avukat'ta bir devlet.. o polise sorsan ''devlet'' nedir? belki onu dahi izah edemeyecek davar. görevini yapan bir memura kimse sesini çıkarmaz merak etmeyin, ama yeşilçam film'den fırlamış gibi kendini kaybedersen, her yerde yerden yere vurulup hayvan muamelesi görmeyi de göze alacaksın arkadaş. hükümet'in köpekliği ile devlet memurluğu arasında ki farkı görmemizi sağlayan tablolardan biridir aynı zaman da. ''iç güvenlik yasa tasarısı'' için sosyal medya da olsun, sokakta olsun, arkadaş ortamların da olsun kıçımızı yırttık; gelin sokağa çıkalım, ya şimdi ya da hiçbir zaman, bu polisler bu yetkilerle memleketin, milletin anasını ağlatırlar diye kimse oralı olmadı.
  protesto için istiklal'e çıktık toplasan 150 kişi anca ya var ya yok. hatta bir avukat arkadaşım; ''yahu bu anarşistliği ne zaman bırakıcan diye dalga geçmişti.. müstehaktır, bunca zillet bu millete.. bunlar daha ne ki hele fragman bitsin, siz film seyredin...