1. alkolün en sevdiğim yanıdır çakırkeyif hali.

  ama ülkemizde çoğu insanda gördüğüm şey içki içiyorsan eğer sarhoş olman gerekir gibi saçma bir algıdır. genelde içki kültürü olmayan, içmeyi tam bilmeyen ya da içkiye yeni başlamış insanlarda vuku bulur. mesela viski içiyorsan eğer o şişe bitecek, bitmeden kalkılır mı mantığı var. ne kadar saçma bir düşüncedir, içki var olan derdinle kafayı sıyırmaman için bir kafa dağıtıcı rol oynadığı gibi bence en önemlisi zevk için içilir. yani çakırkeyif olup o kafanın güzelliğini yaşamayacaksam içmem o mereti :) bir iki bardak daha fazla içip kusmaktansa ya da kafamın güzelliğini bozup ertesi gün baş ağrısı çekmektense içmemeyi yeğlerim. "eğitim şart" sözünü burda da anmak istiyorum, çünkü içki içmeyi bilmekte bir kendini eğitmedir bu alanda. ve masalarda ülke kurtarıp bütün devlet sorunlarını çözdüğümüz zamana da tekabül eder çakırkeyif hali. insanların suratına yerleşen hafif hoş bir gülümseme, açılmaya başlayan çeneler, o istediğimiz, özlemini kurduğumuz samimiyeti verir çakırkeyif hali. öncesi ve sonrası arasında ince bir çizgide durur ve dengeyi kontrol etme yetinin bir göstergesidir adeta. bu denge halindeyken içkiye dur diyebilmen iradene hakimiyetini ve içki içmenin manasını bildiğini, sadece kafanın güzelliğini yaşayıp anın keyfini çıkarmak istediğini gösterir.

  çakırkeyif hali güzeldir...
  hubot
 2. çakırkeyif olmak kolaydır. çakırkeyif devam etmek zordur. o anki psikolojik durumunuza, ortama göre bir birayla bile çakırkeyif olabilirsiniz. şen şakrak muhabbetler eder, bilinciniz açık ama hafif bir bulanıklıkla sohbete devam edersiniz.

  işte orada ince bir çizgi vardır, görünmez. biraz daha içip devam edersiniz. çizgiyi geçmeniz farklı zamanlarda farklı şekillerde olur. çakırkeyif anında içilen güzel içkiler tuvalete kalktığınız anda hissettirir kendini bazen. ayağa kalktığın anda hassiktir diyerek güvenli bölgeyi geçtiğinizi anlarsınız. otururken de olur bu ayağa kalkmaya gerek yok illa. muhabbetin ortasında arkadaşlarınız sizden hiç çıkmayacağını düşündüğü bir laf ve bir ses tonuyla güvenli bölgeyi geride bıraktığınız o ilk anı görebilirsiniz.

  oğlum dün ne yaptım lan ben, ne saçma şeylerden bahsettim, çok utanıyorum lafları çakırkeyif anında yaşananlar değildir. çizgi geçildikten sonra sonra.

  çakırkeyif candır. muhabbetin en hoş olduğu zamandır. en rahat olunan zamandır. dert dinlemek dert anlatmak mutluluğu paylaşmak için en uygun zamandır.

  haydi youreads hep beraber çakırkeyif olmaya.
 3. dünyanın en güzel şeyidir.çakırkeyifken,çakırkeyife çekirkayf diyip gülüştüğümüzden beri adı çekirkayftır arkadaş grubunda.olayı çok güzel özetleyen bir kelimedir.

  (bkz: çekirkayf)
  kuz
 4. şu anki halim.
  evet bir birada çarpılıyorum :d