• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.00)
can - raşit çelikezer
ayşe ve cemal birbirlerini çok severek evlenmiş, maddi açıdan iyi-kötü geçinen mutlu bir çifttir. fakat bir türlü çocukları olmaz. normal yollardan çocuk sahibi olamayınca, ayşe'nin karşı çıkışlarına rağmen cemal, yasa dışı bir şekilde çocuk sahibi olur. ayşe, can adını verdikleri bu bebeği hiçbir zaman tam olarak sahiplenemez. diğer yandan bu tutum yüzünden cemal ile de arası gitgide açılacaktır; cemal'in bir sene boyunca çabalaması sonuç vermez, nihayetinde evi terk eder. ayşe şimdi can ile tek başına kalır.
bir yandan tam annelik yapamadığı ve başından da atamadığı can vardır, diğer yanda tek düze giden hayatından gitgide sıkılmıştır. bir gün karşısına yeniden birlikte olabileceği bir adam çıkınca, ayşe kağıt üstünde hala evli göründüğü cemal ile yüzleşmek için onun karşısına çıkar...
 1. yine konusu güzel olup, karakterleri oturtamamış, davranışları akla mantığa sığmayan, gerçekte bu böyle olmaz diyebileceğin onlarca sahneye sahip bir türk filmi.

  !---- spoiler ----!

  bi kere ikisi köyden göçmüşse neden şivelerinde çok büyük fark var. adam bildiğin istanbul ağzıyla konuşuyor kadın güneydoğu ağzıyla, filmin sonunda kadın da güneydoğu ağzını bırakıyor.

  kadın çocuktan ne nefret etti be, yani köyde yetişmiş bir anadolu kadınından bunu beklemek çok saçma. karpuza kavuna bile sevgi veriyorlar oralarda. zor yani bu aşırı depresif haller, ki zaten kadın işinde gücünde kocasıyla mutlu falan bi çocuğu sığdıramadı eve. türk kadını anaçlığıyla meşhur yani nerden baksan bu filmde yaşananları gerçek hayatta göremezsin.

  adamın çat diye gitmesi de ayrı vaka, ceketi alıp gidiyor zengin kodomonaın kızıyla evleniyor, kız buna aşık değil, takılıyor alemlere akıyor falan off. neyse evet olmamış.

  !---- spoiler ----!
  abi