1. erdal öz tarafından 1981de kurulan büyük ve kaliteli yayınevi.

  çevirilerini çok beğeniyorum.ayrıca artık çoğu kitabı orjinal dilinden çeviriyor.
  fiyatları kalitesine göre öyle uçuk değil. bu yuzden çok tercih ediyorum.
  klasik kapak tasarımını çok beğenirim ancak 2014 itibariyle yeni tasarımlara geçtiler. özellikle populer kitaplarda.

  d&r ile birlikte 5 tl kampanyası var ki zaman zaman aradığım çok iyi kitaplar da çıkabiliyor içinden.
  şimdilerde instagramda #çokbeğendiysenseninolsun kampanyasına başladı. her hafta paylaştığı kitapları beğenen kişiler arasından 1 kişiye kitap hediye ediyor. *
 2. eski efsane kapak tasarımlarını aradığım.
 3. tuyap zamanı tüm yayınevleri yeni hünerler sergiliyor. beklenen kitapları hooop piyasaya sürüyor. olmadı set oluşturup indirim yapıyor.

  can yayınlarının bu tuyapta sürprizi minikitap oldu. populer - klasik kitapların minilerini çıkardılar ki, elime alıp bakma şansım olmadı ancak görünüşe göre mini not defterleri kadar bir şey.

  listede 1984, zorba, dava, şeker portakalı, simyacı ve insanın yıldızının parladığı anlar var.

  bilmiyorum ortalama bir boy kitap kadar keyifli okuyamam- dikkatim dağılır gibi geliyor bana. sürekli sayfa çevirmek hoş bir şey değil.

  *bir de coelho kitaplarının boylarına bir türlü karar veremediler ya büyük ya küçük. eski kapak tasarımındayken standarttaydı ne güzel. yenilik yapmaya çalışırken iyice kafaları karıştı.
 4. zamanında atmış oldukları bu twit ile gönlümde yer sahibi olan yayınevi.
 5. erdal öz tarafından kurulan, ''yüzyıllık yalnızlık'' ve ''hayvan çiftliği'' gibi kitaplarının yeni kapak tasarımlarıyla gönlümü fetheden yayınevidir.
 6. normal fiyatı atıyorum 20 lira olan kitabın kapağını değiştirip 30 liraya satan firmadır. bu sebepten ötürü karşıyım kitap almaya. yoksa bastığı kitapları beğeniyorum ve çevirileri iyidir.
 7. dün tüyap kitap fuarında stand görevlisi tarafından 13 yaşındaki bir çocuk hırsız diye aranmış ve ağlatılmış. ardından da taraflarından şu açıklama yapılmıştır: bütün kitapları hediye etsen çocuğun psikolojisi düzelir mi acaba?
 8. bütün kitaplarını hediye etmesinden ziyade umarım bütün kitapları "çalınırda" zararın en büyüğünü yaşarlar haysiyetsizler.
  zepur
 9. belki de dünyanın en sempatik hırsızlığı sayılabilecek kitap hırsızlığı iddiasında akl-ı selimle hareket edemeyerek kendi eliyle kendini karalayan yayınevi. can öz'ün açıklaması yüreklere bir nebze olsun su serpiyor, evet ama bu durum olayın mağduru minik arkadaşımızın yaşadığı travmanın izlerini silemez. lekelenmeme hakkı kutsaldır ve bence ihlal edildiği takdirde tazmini yoktur.
 10. http://t24.com.tr/k24/yazi/utkulomlu,608
  adresinde bu yeni kapak tasarımlarında parmağı olan utku lomlu'nun röportajı mevcut. kendisi bu tasarım değişikliğinin sebeplerinden, sonuçlarından bahsetmektedir. gelen tepkilerin farkında olduklarını ama çağa ayak uydurma, görünürlüğü arttırma, dikkat çekme, yazar adı ve başlığı ön plana taşıma gibi nedenlerle değişikliğe gittiklerini söylüyor.

  zaten tüm kitaplarda değil bazı çok popüler yazar ve kitaplarda bu renkli, farklı tasarımlar mevcut.

  utku lomlu'un sözlerine katıldığımı söyleyemem. tamam tasarım değiştirmek, yenilik güzeldir ancak kimilerinin de çizgisi belli olmalıdır. gözlerimizin artık uzaktan gördüğü anda bile can yayınları'nın diyebileceği tasarımdan, yahu bu hangi yayınevinin acaba noktasına gelmesi kötü. özellikle kütüphanelerde kitap aradığınızda bu dediğim şeyi daha rahat anlayacaksınızdır. o bembeyaz raflar artık alacalı hale geliyor.