1. Caner Taslaman, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan İstanbul'da bitirdi. Kimya mühendisi bir annenin ve doktor bir babanın oğlu olarak küçük yaşlardan itibaren doğa bilimleri ile ilgilendi. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde üniversite eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında antropoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlarla ilgilendi. Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümünde, Big Bang Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle yüksek lisans, Evrim Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle doktora derecesini kazandı. Daha sonra ise Kuantum Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yazdığı kitapla doçent oldu, yine bilim-felsefe-din üçgenindeki çalışmalarıyla profesörlük derecesini de aldı. Ayrıca "Küreselleşme Sürecinde Türkiye'deki İslam" çalışmasıyla ikinci doktorasını İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakultesi'nde tamamladı. İlk olarak Tokyo Üniversitesi'nde daha sonra Oxford Üniversitesi'nde post doktora çalışmaları yaptı. Harvard Üniversitesi'nde ve Cambridge Üniversitesi'nde misafir akademisyen olarak bulundu. Son dönemdeki çalışmalarında ve yurtdışında bulunduğu üniversitelerde en çok odaklandığı konu modern bilim-felsefe-din ilişkisi olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde profesör öğretim üyesidir.
    (bkz: http://www.canertaslaman.com/">kişisel sitesi)
  2. katildigi bir televizyon programinda bilimsel gorusun yanlislanabilir olmasina alayci bir ifade kullanarak "hem bilimsel hem de yanlislanabilir ha?" seklinde gulerek yanit vermis kisi. bilimsel olan her sey sapina kadar yanlislanabilirdir, bunu bilmeyen adam bilim yapamaz, bilim konusmasi da toplum acisindan zararlidir.
  3. televizyonda her gördüğümde hızlıca kanalı değiştirmeme sebep olan kişi.
  4. dine bilimsel kılıf bulma, olduğundan farklı bir şeye sokma çabasındaki kişi.. karşısındaki insana laf kalabalığıyla el kol hareketleriyle sürekli laf kesip, konuyu sıkışınca mantık hatası diye değiştiren ytü. öğr. ü.

    bilimci olduğunu iddia eder, karşısına fizik profesörü getirirler atomu parçalamak konuşulurken araya din konularını sokar, tartışma çıkarır..
    dinci olduğunu iddia eder, islamcı bir profesör getirirler. bilimsel konuşmaya çalışır, tartışma çıkarır, rezil olur.
  5. şu sıralar tv8 de boy gösteren din ve bilim çatışmasının olmadığını savunan-ki ben de katılıyorum- felsefeci.