1. nezih kahve mekanı.

  özellikle 'sade filtre kahvelerini' denemenizi şiddetle tavsiye ederim. zira kahve içebileceğiniz pek çok mekan ile karşılaştırdığınızda, aralarında bariz lezzet farkının bulunduğunu görebilirsiniz. buna örnek olarak en basitinden; 'lavazza'yı verebilirim. zira caribou ve lavazza arasında filtre kahvenin lezzeti noktasında dağlar kadar fark var. ayrıca lavazza'da aldığınız kahvenin miktarı ile aynı fiyata caribou'da alacağınız kahve miktarı da ilginç bir şekilde farklılık gösteriyor. dolayısıyla caribou'da hem kalite hem de miktar bakımından çok daha verimli bir kahve deneyimi edinebilirsiniz.

  caribou ile starbucks'ı ise kahveleri noktasında karşılaştırabilecek bilgiye sahip değilim. ancak caribou'nun kahvesi bu kadar iyi iken starbucks'tan herhangi bir beklentim yok açıkçası. zira daha iyi bir kahve deneyimi aramıyorum. fakat caribou'nun starbucks'a göre çok çok üstün olduğu bir konu var ki o da iç mekan tasarımı ve gereksiz kalabalık ortamdan uzak oluşu. starbucks şuan anlaşılamaz bir popülerliğe sahip lâkin bu durumun tamamen reklam politikalarından kaynaklandığını düşünüyorum. zira kahve içerken daha sakin ve kafa dinleyebileceğim, nezih bir mekanda nefes alabileceğim ortam arayan kişilerdenim. bu ihtiyacımı da caribou coffee her daim karşılamaktadır. sırf sosyal medyada paylaşım yapabilmek için starbucks'ı dolduranlar gibi bir kuru kalabalıktan uzak kalması; kesinlikle ve kesinlikle caribou coffee'nin starbucks'a göre en büyük artısı benim nazarımda.

  denemek isteyen arkadaşlara tavsiyem; caribou'da orta boy bir sade filtre kahve tatmaları. eğer kahveyi seri içen biriyseniz bu deneyimi mutlaka 'kupada' talep edin; kırmayacaklardır. karton bardakları da iyi ve kahvenizi daha uzun süre sıcak tutuyor ancak seramik caribou kupalarında, kesinlikle karton bardakta olduğundan daha güzel bir deneyim vaat ediyorlar ve haklılar.

  bunlarla birlikte; şayet tarçın seviyorsanız caribou coffee'de 'nyakers' isimli bir tarçınlı bisküvi var. denemek adına; kahvenizin yanına iki üç tane rica ederseniz bu konuda da geri çevrilmezsiniz. şahsi tavsiyem; denemeniz yönünde.

  bu anlattıklarım sade filtre kahve özelinde çerçevelenmiştir. ancak kahve orijinli olarak tadabileceğiniz her türlü ürün de yine caribou'da mevcut. kendim denemediğim için haklarında pek yazamıyorum. yalnız kahvenin yanında havuçlu tarçınlı kekleri, hindistan cevizli kekleri vs birçok atıştırma alternatifleri de güzel.

  son olarak fiyatlar konusunda ise kahve bakımından kesinlikle ucuz olduğunu düşünüyorum. ancak kahvenin yanında alacağınız kek vesaire için aynı şeyi söyleyemem. zira örnek vermek gerekirse küçük boy sade filtre kahve beş lira iken; bir dilim kek sekiz lira gibi..
  beyaz
 2. starbucks coffee gibi kahve zincirlerine alternatif olduğu için beğendiğim; ama latte gibi ürünlerinde normal süt yerine laktozsuz süt veya soya sütü istendiğinde bunlar için ekstra ücret alan kahve zinciri.

  ama çoğu benzer mekanın aksine demleme çay yapmaları takdir edilesi.