• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.75)
carlito's way - brian de palma
hapishaneden çıktıktan sonra kendine yeni bir yol çizmeyi düşünen carlito brigante. ona en zor dönemlerinde yardımcı olan avukatı david kleinfeld. carlito'nun sevgilisi gail. carlito hapishaneden çıktıktan sonra sevgilisi gail ile birlikte kendine yeni bir hayat kurmayı düşlemektedir. ancak geçmişi carlito'nun yakasını bırakmaz. o ne kadar geçmişinden soyutlanmaya çalışsa da avukatının hataları ve eski dostları onu bırakmaz.
 1. brian de palma'nın scarface'i kadar ses getirmeyen, övgü ve tepki almayan, şiddet oranı scarface filmine oranla daha düşük olan. duygusal yönü ağır basan tövbekar gangster filmi. oyuncu kadrosu çok iyi olmakla birlikte, al pacino ve sean penn'e gözümüzün alışması biraz zaman alıyor. ayrıca film viggo mortensen ve başarılı bir biçimde bir yan karakteri canlandıran luis guzmán içeriyor.

  sean penn ve al pacino'nun muazzam oyunculukları izleyiciyi sürüklüyor. izlemeyenlere öneririm.

  bana göre brian de palma'nın son filmidir. bu filmden sonra ne kadar garabet varsa çekti.

  yönetmen, artık bir blow out, the untouchables, carrie, dressed to kill, scarface gibi filmler üretemiyor.
 2. defalarca izlemeye doyamadigim bir film.filmi izlerken az cok neler olacagini kestirmek mumkun ama her defasinda o kadar buyuk zevk aliyorsunuz ki tekrar tekrar izliyorsunuz.al pacino ustad scent of a woman ile beraber oyunculukta zirve yapiyor bu filmde benim nezdimde.
  you are so beautiful