1. uzak doğu menşeli hemen hemen tüm aksiyon, suç, gerilim ağırlıklı filmlerde oynamış, hollywood sinemasına da el atmış kötü adam rollerinin olmazsa olmazı aktördür kendisi. oynadığı filmlerde öyle kötü ve sinsi bir karakterdir ki sıfatına bakınca içiniz ürperir. gerçi şekil itibariyle de kötü adam kahramanı olmaya çok müsaittir. yabancı sinema filmlerinde nerede bir mafya, kadın tüccarlığı, uyuşturucu işi, cinayet, tecavüz, çete, silah kaçakçılığı ve bilimum suç sayılan pislik eylem varsa bu adam illaki oradadır ve dominant kötü karakterdir. yüzünden şer akar, yüzünü görenin 40 yıl kısmeti kesilir.
  genelde insanları silahla, kılıçla falan öldürür hunharca. bazen daraldı mı ve başka çaresi kalmadı mı döğüşür de fakat döğüşmeyi de pek becerdiği söylenemez. genelde dayak yer. zaten kendisi dayak arsızıdır efendim. dövdükçe çirkefleşir, " ulan amam bu ders bana yeter boş ver uğraşmayım" demez illaki kendini öldürtene kadar uğraşır. kimi zaman öleceğini anlayınca hemen " tamam vurma bokunu yiyim abi ben yaptım sen yapma" triplerine yatar.
  iyi karakter bazen buna acır " tamam affettim lan, hadi artık dön evine, bir daha da buralarda görmeyim seni, evlen yuva kur bu işleri bırak, emeklilerle camiye git gel, inşaat falan seyret" der arkasını döndüğü an hemen bir hainlik düşünür arkadan saldırır namertçe fakat yine sonuç değişmez.
  çoğu zamanda yine iyice dayak yer nihayetinde esas oğlan buna bir tokat patlatır, ağzı burnu dağılmış vaziyette yere yığılır bu hareketler bu adamın çok zoruna gider. bu adam yere düşüp de başını kaldırıp, o sinsi bakışını attığı an bilin ki bir ibnelik yapacaktır. ya olay mahalindeki çıtır bir hatunu rehin alır, ya gider bir düğmeye basar, ya elindeki bombayı patlatır.
  fakat o kadar talihsizdir ki bombayı patlattığında kendinden başka kimse ölmez, mesela yine yerde çaresiz vaziyette sürünürken can havli ile bir hışımla elindeki kılıcını düşmanına fırlatır. ama tabi düşmanına bir şey olmaz bir hamle ile kendini savunan iyi kahramanımız fırlatılan kılıcı elindeki her hangi bir materyalle karşılar fırlattığı kılıç geri buna döner ve kalbine ya da boğazına saplanır. talihsizdir efendim. kaybedenler kulubunün önde gidenidir. hayat o'na gülmez, tanrı onu lanetlemiştir.
  işte bu adamcağızın simasına hepimiz aşinayızdır fakat hiç birimiz kimdir, nedir necidir bilmez.
  mortal kombat başta olmak üzere, elektra, the phantom, planet of the apes, rising sun, showdown in little tokyo gibi daha nice filmlerde oynamışlığı vardır.