• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
cebimdeki yabancı - serra yılmaz
yedi eski dost bir akşam yemeğinde bir araya gelmeye karar verir. herkes sofranın başında oturmuş sohbet etmekte, şen kahkahalar eşliğinde yemek yemektedir. yemek sırasında bir oyun oynamaya karar verilir. oyun oldukça basittir; herkes telefonlarını masaya koyacak, gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. yedi dostun maskelerinin ardındaki hayatlarını ile cep telefonlarını ortaya koymaları ilişki dengelerini altüst eder. bunca zaman çok yakın dost olduklarını düşünün grup aslında birbirlerine yabancıdır.
 1. serra yılmaz'ın (sanırım) ilk yönetmenlik denemesi. yapımcıları da bkm ve ferzan özpetek.

  film çok iyi eleştiriler almış bir italyan filmin yeniden çekimi (bkz: perfetti sconosciuti - paolo genovese) . özgün bir senaryo yerine çıtası yüksek bir filmi yeniden çekip, afişe de büyük harflerle ferzan özpetek yazmanın itici yönünü görmezden gelebilecek olanlar için, 2 şubatta vizyona girecek. şahsen gidip gitmemek konusunda kararsızım.
  mesut
 2. film afişi her ne kadar yarrak gibi olsa da gayet izletiyor, hoş yani.
 3. olayların, yaşananların gösterilmesi yerine konuşarak anlatıldığı, tek mekanda geçen değişik bir film olmuş - türüne "gerilim, komedi" yazmalarından anlamalıydım zaten :). - sonu böyle olmasa mıydı acaba diye düşünmeden edemedim.

  ince, uzun bir salonda, en arkada izlememin yüzünden, filmin sonunda serkan altunorak'a gelen mesajı tam okuyamadım yalnız, filmi izlemiş ve beni ve aydınlatmak isteyen biri olursa makbule geçer :)