1. türkiye'nin yetiştirdiği en saygın bilim insanlarından. jeoloji profesörü olmasına rağmen hemen hemen tüm modern bilim prensiplerinde bilgi sahibidir. bir o kadar da şeker bir amcadır.
  god
 2. söylenene göre kütüphanesinde bulunan 30 bin kitabı ve bunların hangi sırada olduğunu ezbere bilen bilim adamı, ilgi böyle bişey demek.
 3. pozitif bilim erbabı olmasına rağmen, tarih konusunda da oldukça bilgilidir. en baba tarihçilerin yanına koysanız sırıtmaz diyebileceğiniz adamlardandır. güzel insandır. korunması, saklanması gerekir.
 4. kenan evren'in cenazesine "sana müteşekkiriz nur içinde yat komutanım"!! şeklinde bir çelenk göndermiştir. bu çelenki bilim insanı sıfatıyla göndermesi umarım durumun vahimiyetini meşrulaştırmaz. çok saygı duyduğum bir kişilik iken gözümde joseph mengele'ye dönüşmüştür.
 5. gönderdiği çelenk ile ironi mi yaptı acaba diye düşünmüştüm. ta ki nuranyum'un paylaştığı vikisöz sayfasındaki şu ifadelerini okuyana dek.

  "darbe zorunlu ameliyat gibidir. ameliyat da sevimsizdir ama düşün ki sana diyolar ki bir organını kesicez ama yaşayacaksın."

  düşüncelere saygılıyız. bazı organların kaybedilmemesi için çok sayıda insanın yok edilmesini meşrulaştırmayı da özgür düşünce kapsamında değerlendirmek yakışır. bu kapsamda cenazeye gönderilen çelenk meğerse, ülkeyi ameliyathaneye çeviren ve titremeyen eliyle attığı imzalar ile çok sayıda başarısız ameliyat gerçekleştiren sahte diplomalı doktora saygı duruşuymuş. işin ironisi ise bir bilim insanı olarak sahte doktora saygı duymak kısmıymış.
 6. gönderdiği çelenkten sonra kendisi ikinci ahmet kaya olma yolunda ilerliyor. sağda solda bilim adamlığını seviyorum ama siyasi görüşlerini sevmiyorum abi diyen insanlar giderek çoğalıyor.
 7. "dışkı yedirmek işkence değildir" özlü sözüyle bilim adına ne yaptıysa yerle bir eden darbeci hayranı insan. üstüne "söylediklerimden işkenceyi onayladığım çıkarılamaz, röportajımda verdiğim bilgilerin de bunlar yanlışlanana kadar arkasındayım" sözleriyle alemi aptal yerine koyarak utanmazlığını bilmem kaça katlamıştır. kendilerine dışkı yedirilen birileri çıkıp mutlaka dava açar diye düşünüyorum. o zaman mahkemenin kendisine ölene kadar şiddet ve işkence üzerine okuma cezası vermesini dilerim.
 8. uzmanlığı olmayan konularda ( tarih, coğrafya, denizcilik vs..) uzmanım diyen herkesle rahatça tartışabilecek kapasitede olan belki de türkiye'deki tek insandır. bilgi birikimi, aktarış şekli, nezaketi, bilmediği veya yanlış bildiği bir konu varsa hemen öğrenmeye çalışması takdir edilecek özellikleridir. bununla beraber kendisini seviyor olmak , her söylediğini, her yaptığını destekleme ya da onaylama zorunluluğu doğurmaz.