cem küçük

Kimdir?

1978 zonguldak doğumlu. istanbul üniversitesi amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü mezunu. bir yayınevinde yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. yayımlanmış kitap çevirileri var.

 1. gün geçtikçe saçları inanılmaz bir şekilde gürleşiyor, yakında jöleli jr. olarak danışmanlık falan kapar artık.
 2. darbe girişiminde bulunan askerlerin yarısı kemalist'ti diye bir açıklama yaptı yakın zamanda. bence kısmen doğru tahminimce yarısından fazlası dese daha doğru olurdu. zaten cemaatle organik bağı olan birkaç asker telaffuz edildi. onlarda emir komuta zincirinde üst kademede değil.

  peki niye bu açıklama için bu kadar beklendi? darbe girişimini eniştesinden öğrendiğini iddia eden vatandaş peşi sıra gayet emin bir şekilde cemaati hedef gösterdiğinde niye konuşmadınız? cadı avıyla tüm insanları hapsedip varlıklarını ganimet saymanızdaki argümanınız neydi?

  bunca zaman askeriyeyle, darbe girişimiyle hiçbir ilgisi olmayan insanlara zulmedildi. onbinlercesi hapiste daha fazlası işsiz ve itibarsız. mahkumların davaları bile aylar sonra. çocukları kimsesiz, aileleri perişan. pek çoklarının umrunda değil bu zulüm ve haksızlık. hatta zevk alanlar bile var. sağı solu farketmez, ortadoğu insanı işte ne kadar insanlık bekliyorsak...

  neyse konumuza dönelim. bu zat bir şeylerin fitilini ateşledi. yakın zamanda kokusu çıkar. cemaat mensuplarını sindirdiklerini düşündükleri anda kemalistlere ve diğer muhaliflere gelecek sıra derken geldi galiba. karargah rahatsız haberi gündemden düşmüyor, düşmeyecek, düşürülmeyecek. muhalif olan herkes yavaş yavaş bu kumpasın içine düşecek. düşeninde dostu olmuyor. aynelyakin yaşadık. kimse yaşasın istemem.
 3. aforizmalarıyla ünlü zat. ayrıca saygısız, tartışma adabından bihaber, argümanlarını yalnızca karşısındakinin söylediklerinin içini boşaltmak üzerine kurgulayan, asılsız iddialarıyla ünlü biridir. ne yazdıklarına ne de söylediklerine itibar edin.

  kısa bir araştırmayla asılsız iddialarından birkaçını bulabildim, paylaşayım:

  - mit tırları aslında cia'in

  - deniz gezmiş, mahir çayan gibi tipler teröristtir. adnan menderes'le bir tutulmamalı

  - can dündar meselesi artık namus meselemiz oldu

  - aydın doğan: bu 3 gazeteciyi kov, biz de sana merhamet edelim

  - mit tırları olayı amerika'da olsaydı, can dündar'ı öldürürlerdi (adblock'u kapatmanızı istiyor site. ya kapatın ve öyle tıklayın ya da başka bir link araştırın. ben bunu bulabildim)

  - (nilhan osmanoğlu'na "kusura bakma bebeğim, artık prenses benim" köşe yazısı yazan gülse birsel'e ithafen) bu insanlar (nilhan osmanoğlu'ndan bahsediyor) daha ne kadar açlık çeksin

  - paralel yapı artık nefes alamaz (1 buçuk yıl sonra darbe tiyatrosu oldu)

  - a haber'e verilen cezalar cnn türk'e verilseydi, herkesten açıklama gelirdi. bu mu sizin basın özgürlüğünüz?

  ben bu linkleri açıp buraya kopyalarken sinirlendim. lütfen, şu adamı izlemeyin, dinlemeyin, beyninizi eritmeyin bu yolla. açın kitap okuyun, film izleyin, arkadaşlarınızla tartışın. yeter ki böyle boş safsatalarla kendinizi zehirlemeyin.

  bunun bir üst versiyonu için (bkz: şamil tayyar)
 4. cem küçüktür ama mide bulandırır.