1. cenk durmazel ve erdem uygan ikilisi olarak bilinirler. önceleri kanal 6, s'nek tv, hot tv gibi kanallarda ve ntv radyoda "müebbet muhabbet" adıyla sonrasında kanal 24 kanalında "hötk" (bkz: haberden önce tok karnına) adıyla programlar yapmışlardır. bunları yaparken aktif bir radyo programı hayatları olmuştur. ikiside maden mühendisidir ayrıca yıl itibariyle kırklı yaşlarını aşmışlardır. 12-13-14 nisan 2012 tarihinde 52 saatlik muhabbet rekorunu kırmışlardır. 2011 senesinden itibaren power fm'de "cenk erdem power" adlı bir radyo programı yapmaktadırlar.

  bu kadar biyografik bilginin ardından kendileri hakkında şahsi düşüncelerim şunlardır;

  - ikisi birden adamlıkta çığır açmışlardır.
  - türkiyede eşi benzeri olmayan absürd bir komedi programı yaparlar. kimi insanlar bazı komedyenlerle karşılaştırıp hiç komik değil demektedir. fakat türkiyede hiç bir komedyenle aynı kulvarı paylaşmamaktadırlar.
  - ikiside en azından program çerçevesinde takıntısınız adamlardır, birbirlerine geçirdikleri laflara gülüp geçerler, beraber gülerler.
  - ikisi birden sıkıcı bir adam olacakları maden mühendisliği gibi şeyler yapmamayı tercih etmiş , ve belkide onlara gelir kapısı olacağını hayal bile edemeyecekleri bir işe kalkışmışlardır. cesur adamlardır.
  - hiçbir siyasi olaydan bahsetmezler, varsa bile taraflarını belli etmezler. onun için her kesimin insanı dinler, sever.
  - bilgili adamlardır, film, edebiyat ve müzik konusunda bilgi sahibidirler.
  - anladığım kadarıyla ingilizceleri vardır. erdem bey tarafından zenginleştirilip frankofon cenk bey tarafından konuşulan fransızca bilirler. başlıca kelimeleri : kimyon, turnuva, jeton, alabili, poliparke, jant, bagaj, ruj, bijon, rafadan, morg, sifon, poliüretan, karton kedi. ayrıca kendi aralarında oluşturdukları rusça dilini akıcı konuşurlar.
  - ikisininde birer evcil hayvanı vardır. cenk bey bir sivrisinek sahibidir adı "konan"dır. erdem bey ise bir balina sahibidir ve adı "balına" dır. konan ve balına iyi anlaşırlar. ayrıca cenk bey "erdem" adında bir ata sahiptir fakat seyisliğini ve biniciliğini erdem bey yapar.

  cenk erdem power programında yaptıkları bölümlerden başlıcaları;

  filim adamı : profiterol doktor ünlü eleştirmen cenk bey tarafından filmlerin anlatıldığı, eleştirildiği bir bölümdür. bir zamanlar bu bölüme bir çocuk davet edip ona "kısa filim adamı" adını vermişlikleri vardır.

  ormandan gelen: ormanda yaşayan cenk beyin ormanda hayatta kalmak üzere anlattığı kıymetli bilgileri içeren bölümdür. 11 şubat 2013 tarihli podcastlerinde yaptıkları ormandan gelen programlarında akbaba muhabbeti ile yardırdıkları bölümdür.

  pet zone: ünlü peteriner cenk beyin evinde hayvan besleyenler için verdiği ipuçlarını içeren programdır.

  korku radyosu: erdem beyin "osman" adında bir karakterin başından geçenleri anlattığı solosudur. osmanın en güçlü silahı sivrisinek şapşapıdır. cenk bey bu bölümde efekt vermek görevini üstlenmiştir.

  adab-ı muaşeret: ünlü piyanist salon beyfendisi cenk beyin bir yandan piyano çalıp bir yandan kralın verdiği yemekli davetlerde görgü kurallarını anlattığı güzel programdır. ünlü piyanist cenk beyin parmakları 6 boğumludur ve her parmağının bir adı vardır.

  fitness&feature : ünlü kas birikintisi body buildinger cenk beyin spor salonuna gitmeye vakti veya imkanı olmayanlara ofislerinde arabalarında yapabilecekleri egzersiz ve egzerlileri anlattığı bölümdür. genelde erdem beyin bas baslarıyla cenk beyin yeri gelir 3.5 kilo yeri gelir 7 ton kaldırmasıyla başlar.

  olimpik bilinç : ilk başlarda olimpiyatlarda yapılan yarışmaların daha bilinçli izlenebilmesi için olimpiyoz cenk bey tarafından kuralların anlatıldığı, sonralarda bir hareketin üç kere yapılması durumunda spor olacağı kabulü ile olimpiyoz cenk bey tarafından olimpiyatlara yeni dallar katması yoluna girilen bölümdür.

  yemek tarifi: ünlü aşçı 6 bacaklı 2 antenli , 8 adet duyargalı kaloriferlerin arkasında 2 milyon nüfuslu kolonisiyle yaşayan , gemi ambarlarında dünyayı gezmiş ve oradan aldığı lezzetleri programa taşıyan haşere cenk beyin "mide kaldıran" adlı kitabında yazdığı tarifleri anlattığı bölümdür.

  ilk yardım: dj something takma adıyla dünyanın ilk ve tek çıkıkcı dj'liğini yapan cenk beyin kağıt kesiği, güneş yanığı gibi sıkıntılara nasıl ilk yardım uygulanacağını ağır bir techno müzik eşliğinde anlattığı bölümdür. mottosu "dj something in the summer in the city"dir.

  uzaydan gelen(bu bölümün adı bu muydu emin olamadım şu an): dünyanın ilk ve tek uzaylı konuk eden programıdır. adının telafuzu zor olan bu konuğun yanında dijital papağanı saylon ile önceden insanlarla girdikleri etkileşimleri anlattıkları bölümdür. bazen erdem bey'e dünyada olmayan bir teknolojiyi hediye etmektedir.

  elalemin derdi: dertlilerin ablası cenk hanımın sevenlerinin dertlerini , aşıkların, terkedilenlerin, yalnızların sıkıntılarını dinleyip çözüm sunduğu bölümdür.

  astral seyyah: astral seyyah, astral çelebi cenk beyin erdem beye astral seyahate çıkma konusunu öğrettiği , arda kalan zamanlarda da ikizler ve diğer burçların ikizlerle olan etkileşimlerini anlattığı astroloji bölümüdür. cenk bey bu bölümde zeus ve ona bağlı bazı yunan tanrısı sistemlerinin dünyayı madde madde nasıl bina ettiklerini anlatır.mottosu burçculuğa karşıyız, hepimiz insan burcuyuz veya "yazıtlar olsun".

  cenk erdem pazarlama: cenk erdem pazarlamanın biricik reklamcıları cenk ve erdemin dinleyicilere hayatı kolaylaştıran ürünlerini tanıttığı programdır. hatta bu ürünler o kadar hayatınızı kolaylaştırır ki "üff bu ne sıkıcı hayat, cenk erdem pazarlama sayesinde elimiz sıcak sudan soğuk suya değmiyor" diye hayıflanan dinleyicileri vardır. bu ürünlerden bazıları ; lortlar kamerası, şemsör(yağmur sensörlü şemsiye) , çimdikme makinası, kendinden prensli beyaz at, otomatik balta,uzanma kablosu.

  vee programın assolisti olan ve adı sürekli değişen bir zamanlar adı " sen kimsin ve nerden bileceksin ?" olan adlarından en iyileri " kültür çipurası", "bilgi yığını", olan bilgi yarışması bütünüdür.

  tek yarışmacısı olan bu programda sunucu erdem bey babası bir internet fenomeni olan cenk beye sorular sormaktadır. cenk şimdiye kadar rivayete göre bir soruyu bilebilmiştir, başka bir rivayete göre hiç bilememiştir. yarışmacı cenk beyin hakları şunlardır;
  huşevni(şık istemek), şumşin(%50 joker hakkı). bunların yanı sıra programın soruları hazırlayan çok akıllı bilgisayarı yarışmacı davranışına göre deranzo, impranto gibi tepkiler vermektedir. yarışmacı cenk beyin soruları çözmek için genelde kullandığı yöntem serbest çağrışımdır.

  velhasıl dinlemeden sevmeye çalışılması saçma olan adamlardır. mükemmel bir hayal güçleri vardır. konuşma şekilleri bulaşıcıdır. playlistlerimden şarkıları çıkarıp kendilerine yer edinmişlerdir. nerdeyse her gün dinlerim, hiç sıkıldığımı hissetmedim. onlar yaptığı sürece dinleyeceğim.

  tekrar geçmiş olsun cenk reyiz, bizi sadece cenk erdemle güldürmedin, malt grubu şarkılarıyla da kalpten vurdun.
  adamsın erdem başgan, yaptığınız espri kötü olsa bile senin gülüşüne gülüyorum. motosikletten inme, çayı bırakma.

  (bkz: cen kerdem pazarlama)
  (bkz: das cenk und erdem)
  (bkz: cenk and erdem in power fm)

  düzeltme ve özür : çok önemli 3 bölümü unutmuşum.

  suffocated press haber ajansı : sunucu erdem beyin cevval muhabir cenk beyi konuk ettiği bölümdür. genelde muhabir cenk londra height park içinde arkadaşlarıyla oturup geleni gideni oylar. telefonu "alüüüüüünnnn" diye açar. muhabir cenk geniş bir çevreye sahiptir. başlıca brad pitt, angelina jolie, adele, rihanna gibi ünlüleri yakından tanır. duruma göre başka ülkeleri de sık olarak ziyaret eder.

  alternatif turp: ünlü cerrah cenk beyin ameliyathane hatıraları ile başlayıp, bir alternatif bitkisinden yapılan çay, merhem veya kürün faydalarını anlattığı bölümdür. bölümün sloganı "turp çok ilerledi"dir.

  seri tatil: her gün ülkenin farklı yerlerinden çağrılan tatil köyü, lüks otel sahibi cenk adında bir yetkiliyi ağırladıkları bir bölümdür. cenk bu bölümde genelde otellerinin denize ve hava limanına olan mesafesinden, odalardan, yemeklerden bahseder. otel genelde denize ve atatürk havalimanına 450 km uzaklıktadır.
 2. kendileriyle büyüdüğüm ikili. gerek profiterol doktor cenk bey, gerekse erdem beyin muhabbetlerinin tadını bulamıyorum çoğu yerde. müebbet muhabbetten beri takipçileriyiz efendim kendilerinin.

  ayrıcca entelijansiyasal konuşmalarıyla nickimin temellerinin sahibi.