• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
cesetler merdiveni - agatha christie
orjinal ismi: "the body in the library"

vikipedi'den alinti
"sabah uyanan bautryler kütüphanelerinde genç bir kadın cesedi bulurlar. şık gece elbiseli bir kadındır ve makyajı yüzüne gözüne bulaşmıştır. peki bu kadın kimdir? buraya nasıl gelmiştir? dedikoduların başlamasından korkan bautryler bu esrarengiz olayı aydınlatması için jane marple'dan yardım isterler."
 1. turkce'ye "cesetler merdiveni", "kütüphanedeki ceset" veya "kitaplıkta bir ceset" gibi farkli adlarla cevrilmis bir agatha christie romani.

  kerli ferli 4 ust duzey detektifin bi turlu cozemedikleri, miss marple'in ise sadece basit bir gozlemden yola cikarak aydinlattigi tuhaf bir cinayetin oykusudur.

  agatha christie'nin onsozde belirttigi uzere kitapliktaki ceset, bir deteklif romani klisesidir, ve bu hikaye o kliseyi biraz ti'ye almaktadir, belki de bu yuzden cinayetin cozumlemesi biraz alel acele yapilmistir.

  ruby keene'in teshisi konusunda ciddi bir eksigi var mesela bence hikayenin. acikcasi poirot'unkiler kadar keyif vermiyor bana marple teyzenin hikayeleri, ama baska kitaplar arasinda cerez niyetine okunabilir.