1. kullanmaya başlamamın 13. gününde sigarayı bırakmamı sağlamış ilaç. bugün 16 ve bir şeylerle uğraşıyor olduğum sürece sigara aklıma gelmiyor. ilaç, fiziksel bağımlılığın etkilerini yok ediyor ve sonrasını sizin iradenize bırakıyor. yani ilacı kullanayım, bir mucize olsun ve sigaranın ne olduğunu unutayım gibi bir durum yok.

  nikotine ihtiyaç duymasam neden sigara yakayım diye düşünürdüm hep ama öyle değilmiş, alışkanlık nikotin bağımlılığı kadar etkiliymiş gerçekten. sigaradan aldığım keyfi hatırlayınca canım çok istiyor bir tane yakmak ama biliyorum ki bu durum geçici ve sigara içmeyen halimden daha memnunum. bundan sonrası için kendimi zamanın sıcak kollarına bıraktım.

  ayrıca, yukarıda bahsedildiği gibi 6 ay kullanmaya kalkmayın sakın :) prospektüste de belirtilen genel kullanım şekli şöyle:
  ilk 3 gün: 0,5mg sabah birer tablet
  sonraki 11 gün: 0,5mg sabah-akşam birer tablet
  15.-28. gün: 1mg sabah akşam birer tablet.
  (ilacı alırken sigara içmeye devam ediyorsunuz. başladıktan bir kaç gün sonra tad ve keyif almadığınızı farkedeceksiniz. 8. ve 14. gün arasında kendiniz bir gün belirleyip o gün son sigaranızı içmeniz gerekiyor. bu andan sonra devem edip etmemek tamamen size bağlı ama eğer devam ediyorsanız bu nikotin yoksunluğundan değil, tamamen alışkanlığınızdan. işte bunu yenmek için irade ve istemek şart.)

  böylece 1 ay sonunda bir kutuyu bitirmiş oluyorsunuz ve işi garantiye almak için 2 kutu yani 2 ay daha 1mg sabah-akşam olarak devam ediyorsunuz. yani toplamda 3 ay kullanıyorsunuz ilacı. aslında en sağlıklısı benim gibi eşşek olmayıp psikiyatrist tavsiyesiyle kullanmak çünkü bu hafife alınmaması gereken yan etkileri olan bir ilaç. doz kişiden kişiye değişebilir veya doktor tarafından yavaş yavaş dozu düşürerek bırakmanız uygun görülebilir.
 2. şu sıralar sağlık bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan çok değerli sigara bırakma ilacı. kendinden öncekilerden çok daha etkili olduğu deneysel çalışmalarda da sahada da kanıtlanmış durumda.azıcık niyetiniz ve iradeniz varsa bu ilaçla sigarayı bırakmanız işten bile değil.bulunduğunuz ildeki sigara biraktirma polikliniginin numarasından ilaca ulaşabilirsiniz.diyelim ki sizin bulunduğunuz şehirde ilacın bittiğini söylediler eczaneye gidip satın alabilirsiniz, üç yüz lira civarında bir fiyatı var fakat zaten iki ayda sigaraya o parayı veriyoruz. çok çok önemli nokta ise asla sigarayı nasılsa bıraktım diye ilacı da bırakmıyoruz, çünkü ilacı yeterli dozda almayanlarin yarısı sigaraya tekrar başlıyor
 3. ilk iki yorumda neler yazdığını merak ettiğim ilaç.
 4. sigara bıraktırma polikliniklerinde bulunmayan ilaç en azından edirne için. iki defa gitmeme rağmen ilacı temin edemedim. ilaç sigarayı bıraktırır mi bilmem ama çok az bir sürece boyunca kullandığım zaman mide bulantısı, dalgınlık, ağız kuruluğu ve inanılmaz kabus göstertme yan etkilerine sahipti.
 5. "sigara bıraktıran ilaç" diye bildiğim ve minicik haplardan oluşan ilaç.

  bir arkadaşım 9 ay içmedi sigara bunu kullanıp. ama bırakınca yeniden başladı.
  faydalı mıdır bilemiyorum bu yüzden.
 6. faydasını 3 gün içinde gösterir.
  günlük rutin alımı vardır. p.tesi, salı, çarş.... şeklinde.
  ilk iki gün 0,5 sonrasında 1 şeklinde dozu bulunur.

  kullanımı ise bir süre sigara ile yapılır.
  3. veya 4. gün sonunda, artık aklınıza sigara geldiğinde, sigara içme isteğinizi erteleme konusundaki etkisi muazzamdır.
  sigarayı yine siz bırakırsınız. o sadece önceliklerinizi değiştirmenizi sağlıyor bence.

  ders çalışırken veya işinizle ilgili bunalıp da ara vermek aslında sigara içmek için bahanedir. ama bu ilaç, sigara aklınıza geldiğinde; 'şu işi de bitireyim, sonra içerim' şeklinde bir yardım sağlıyor. sonrasında bir bakmışsınız ki, 4-5 saat sigara içmemişsiniz. bu mutlu edici bir şey olmasının yanında güç de verir.

  genel olarak 10. veya 11. gün bırakanların sayısı %90.
  ilaca başladığınızda kendinize hedef koymayı ihmal etmeyin. şu gün sonra bırakacağım gibi. çünkü, hedef koymak hem size amaç olur, hem de o gün yaklaştıkça sizi sıkıştırarak ilaca olan güveninizi artırır. böylece başarı oranınız yükselir.

  ama küçük bir not: bazı viral durumları hortlatabilir. örneğin, zamanında iltihaplanan dişinizde, bakteriler uyuyorsa, onlar ayaklanıp dişinizi şişirebilir. herkes de bu durum olacak diye bir şey yok. her ilaç gibi doktora danışmak iyidir.

  araç kullanımlarında çeşitli kontrol kayıpları olduğundan bahsediliyor. bende böyle şeyler oluşmadı. dediğim gibi, herkes de aynı olmayabilir.

  bir de, sigarayı gerçekten bırakmak istemeyenler tüm başarı oranlarını düşürür. sigarayı bırakmayı istemelisiniz.

  haydi bakalım kolay gelsin.

  ekleme: sabahları mide bulantısı net bir durum. bilginize.