1. şu sıralar sağlık bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan çok değerli sigara bırakma ilacı. kendinden öncekilerden çok daha etkili olduğu deneysel çalışmalarda da sahada da kanıtlanmış durumda.azıcık niyetiniz ve iradeniz varsa bu ilaçla sigarayı bırakmanız işten bile değil.bulunduğunuz ildeki sigara biraktirma polikliniginin numarasından ilaca ulaşabilirsiniz.diyelim ki sizin bulunduğunuz şehirde ilacın bittiğini söylediler eczaneye gidip satın alabilirsiniz, üç yüz lira civarında bir fiyatı var fakat zaten iki ayda sigaraya o parayı veriyoruz. çok çok önemli nokta ise asla sigarayı nasılsa bıraktım diye ilacı da bırakmıyoruz, çünkü ilacı yeterli dozda almayanlarin yarısı sigaraya tekrar başlıyor
 2. ilk iki yorumda neler yazdığını merak ettiğim ilaç.
 3. sigara bıraktırma polikliniklerinde bulunmayan ilaç en azından edirne için. iki defa gitmeme rağmen ilacı temin edemedim. ilaç sigarayı bıraktırır mi bilmem ama çok az bir sürece boyunca kullandığım zaman mide bulantısı, dalgınlık, ağız kuruluğu ve inanılmaz kabus göstertme yan etkilerine sahipti.
 4. "sigara bıraktıran ilaç" diye bildiğim ve minicik haplardan oluşan ilaç.

  bir arkadaşım 9 ay içmedi sigara bunu kullanıp. ama bırakınca yeniden başladı.
  faydalı mıdır bilemiyorum bu yüzden.
 5. faydasını 3 gün içinde gösterir.
  günlük rutin alımı vardır. p.tesi, salı, çarş.... şeklinde.
  ilk iki gün 0,5 sonrasında 1 şeklinde dozu bulunur.

  kullanımı ise bir süre sigara ile yapılır.
  3. veya 4. gün sonunda, artık aklınıza sigara geldiğinde, sigara içme isteğinizi erteleme konusundaki etkisi muazzamdır.
  sigarayı yine siz bırakırsınız. o sadece önceliklerinizi değiştirmenizi sağlıyor bence.

  ders çalışırken veya işinizle ilgili bunalıp da ara vermek aslında sigara içmek için bahanedir. ama bu ilaç, sigara aklınıza geldiğinde; 'şu işi de bitireyim, sonra içerim' şeklinde bir yardım sağlıyor. sonrasında bir bakmışsınız ki, 4-5 saat sigara içmemişsiniz. bu mutlu edici bir şey olmasının yanında güç de verir.

  genel olarak 10. veya 11. gün bırakanların sayısı %90.
  ilaca başladığınızda kendinize hedef koymayı ihmal etmeyin. şu gün sonra bırakacağım gibi. çünkü, hedef koymak hem size amaç olur, hem de o gün yaklaştıkça sizi sıkıştırarak ilaca olan güveninizi artırır. böylece başarı oranınız yükselir.

  ama küçük bir not: bazı viral durumları hortlatabilir. örneğin, zamanında iltihaplanan dişinizde, bakteriler uyuyorsa, onlar ayaklanıp dişinizi şişirebilir. herkes de bu durum olacak diye bir şey yok. her ilaç gibi doktora danışmak iyidir.

  araç kullanımlarında çeşitli kontrol kayıpları olduğundan bahsediliyor. bende böyle şeyler oluşmadı. dediğim gibi, herkes de aynı olmayabilir.

  bir de, sigarayı gerçekten bırakmak istemeyenler tüm başarı oranlarını düşürür. sigarayı bırakmayı istemelisiniz.

  haydi bakalım kolay gelsin.

  ekleme: sabahları mide bulantısı net bir durum. bilginize.