• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
changeling - clint eastwood
kaçırılan oğlunun bulunmasıyla birlikte christine collins’in (angelina jolie) duaları kabul görmüştür. ancak anneyle oğlunun yeniden buluşmasının karmaşası arasında christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını fark edecektir. medyanın ve yozlaşmış polis teşkilatının kendisine destek olmaktan çok köstek olmasından bunalan christine, aradığı cevaplara ulaşmak için kendi başına adımlar atmaya başlayınca hayatını sonsuza dek değiştirecek gerçekle yüz yüze gelecektir. yer: los angeles, yıl: 1928. bir cumartesi sabahı her zamanki gibi işine gitmeye hazırlanan christine oğluna “hoşçakal” dedikten sonra evden çıkar. akşam işten eve döndüğünde oğlu evde değildir. çocuğu arama çalışmaları bir türlü sonuç vermez. aylar sonra christine’nin dokuz yaşındaki oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk çıkagelir. polislerle gazetecilerin telaşlı koşuşturmacası arasında duygu karmaşası yaşayan christine, çıkagelen çocuğun bir gece kendisiyle birlikte evde kalmasına izin verir. ancak kalbinin derinliklerinde bu çocuğun kendi oğlu walter olmadığını bilmektedir. konunun araştırılması için yetkilileri zorlar ancak bir sonuç alamaz. bu durum karşısında çaresiz kalan christine, aradığı desteği aktivist rahip briegleb’de (john malkovich) bulur. rahip briegleb oğlunu bulma mücadelesinde christine’e yardımcı olacaktır.
  1. yönetmenliğini clint eastwood'un üstlendiği, angelina jolie ve john malkovich'in başrollerinde oynadığı 2008 yapımı etkileyici film. hikayenin gerçek oluşu filmi izlerken "böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?" diye düşünmenize sebebiyet verebilir.
  2. gerçek hiyakeden uyarlanmış filmler beni hep duygulandırmıştır. bu film de o filmlerin arasında. 20. yüzyılın başlarında geçen film de yozlaşmış polis teşkilatı ile tek başına mücadele eden kadının hikayesini anlatıyor.