1. sadece iki parçasını gördüm ve yazma gereği hissettim. zira bu adamı ben kelimelerle ifade edemem. bende yeri çok ayrı. abartabilirim bu yüzden azıcık kusuruma bakılmasın lütfen.

  51 yaşında taş gibi bir delikanlı o; abd'li müzisyen, ses sanatçısı, besteci. gerek solo çalışmaları gerekse soundgarden ve audioslave ile yapmış olduğu çalışmalar her zaman ses getirmiştir. grup olarak dağılsalar da üyelerle olan bağları hiç bir zaman kopmamıştır. yakın zamanda higher truth adlı son solo albümünü piyasa çıkarmış olan sanatçı, bu albümüyle istediğim ve beklediğim başarıyı nazarımda kazanamadı ama bu onu her zaman dinleyeceğim gerçeğini de değiştirmiyor.

  2009 yılında piyasaya çıkardığı scream adlı albümü bence çok daha başarılı. ya da tarz olarak daha çok sevdiğim için mi böyle düşünüyorum, bilemedim.

  çeşitli film müziklerine de el atan bu büyüleyici sesin çığlıkları bile ayrı bir güzeldir müzik içerisinde. kendisine audioslave grubunda eşlik eden tony morello ile inanılmaz işler yapmıştır. birinin sesi, diğerinin gitarı ...büyüleyici ve adeta hipnoz etkisi yaratır sizde.

  evli ve iki çocuk babası cornell, sahne çalışmalarına ve konserlerine devam etmektedir.
 2. doğum günüdür bugün; iyi ki de doğmuş.. benim için yeri çok ayrı, sesini mükemmel kullanan ve söylediği her şarkıya hayat vermiş bir adamdır. tarzıyla, duruşuyla, yorumlarıyla...

  her ne kadar son solo albümü, higher truth hayal kırıklığına uğratsa da beni; tarz olarak beğendiğim bir çalışmaya imza atmıştır bu yıl içinde. takım çalışmalarını özledim ayrıca bu adamın.

  (bkz: audioslave)
 3. hayvanlar gibi sesi var bu adamın.
  geçen gün bir deneyeyim bakalım çıkabiliyor muyum dedim de ııh, olmuyor valla..
  (*:robert plant)'in günümüz versiyonu resmen herif.
  (*:slaves and bulldozers)'i her dinleyişimde vokal orgazmı geçiriyorum.
  valla adama gıpta etmemek elde değil.
  yakışıklı, güzel sesli, müzisyen vs vs.
  mükemmel erkeğe yakın bir yerde.
  ailecek seviyoruz