1. bence yavaş yavaş kaybettiğimiz değerlerdendir ve geri kazanılması gerekiyor.

  çünkü neden? mesela ben bi ilişki nerede başlayıp bitiyor anlayamıyorum. bence iyiydi ya eskiden. teklif gelirdi, bir iki gün düşüneyim derdin, sonra kabul ederdin. reddedeceğin teklifi direkt gömerdin zaten.

  hey gidi günler...
 2. bazı insanlar açısından gelişimi şöyle;önce yanına gidilip gidilmeyeceği günlerce düşünülen,o sırada hangi kelime ile başlanacağı,hangi cümlelerin kurulacağına dair planlar yapılan, sonra cesaret toplanıp yanına gidilip nezaket içinde düşüncelerin dile getirildiği,bazen de kekeleyerek dillendirilemediği.
  bazı insanlar açısından ise; görüldüğü anda akla düştüğü için fazla düşünülmeden kısa süre içinde karar verilip hemen yanına gidilip doğaçlama içinden geçenleri dillendirmek eylemi.
 3. ilkokulda tüm sınıf duyup alay etti ve o günden sonra hiçbirşey eskisi gibi olmadı benim için. artık birisi benden hoşlandığını gelip açıkça söylemediği sürece teklifi eden taraf olmayı düşünmüyorum. lisede mesela çok güzel ve iyi bir kız vardı teklif etsem büyük ihtimal kabul ederdi ama o ya etmezse diye vazgeçtim, hala da pişmanımdır buna.
  wtf
 4. bence bitmeli. yav tamam şimdi tatlış geliyor falan ama bunun bi on - yirmi sene sonrasını düşünün lütfen. bak rica ediyorum.

  geçen bir evlilik programında (evet bu ara işsizim bütün gündüz kuşağına hakimim) ablanın biri 45-50 yaşlarındaki amcaya çıkma teklif etti ya. hoş mu şimdi? berke can'ların ileride dede olacak olması gibi bir şey.

  sonucu merak edenler için: amca çıkma teklifini kabul etti.
 5. izlediğimiz diziler ve filmlerden anladığım kadarıyla onlarda çıkma teklifi akşam yemeğe gitmek oluyor galiba. bizde ise ilişkinin başlayıp başlamadığına dair belirti.
 6. hiç çıkma teklifiyle çıkmadım biz gelişine çıktık.. ne bileyim 3-5 buluştuktan sonra çıkıp çıkmadığın belli oluyor zaten gelişiyo olaylar. el ele tutuşuyorsun yok işte sarılıyorsun öpüşüyosun falan.. biri ötekini reddetmiyorsa çıkıyorsun demektir. tabii tüm bunlar olmasa bile beraber geçirdiğin zamanın nitelikleri belli ediyor.
 7. bana msn günlerini anımsattı. kız arkadaşla msn de sözleşir, konuşurduk.

  ben bu konuşmaları, buluşmaları çıkmak sanırdım. (evet o kadar saftım) sonra dedim ki şu işi resmiyete dökeyim çıkayım karşısına benimle çıkar mısın? diyeyim.
  sonuç negatif.
 8. bazen herşeyi baştan anlaşmak gerekir.