• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.50)
Yazar jack london
cinayet şirketi - jack london
'cinayet şirketi', eylem ve serüvenin ağır bastığı felsefi bir romandır: gerçeküstünde erimeyen, ama tam anlamıyla gerçek olarak kalmayan, inanılmaz ile yüce arasında parçalanan gerçek'in irdelendiği bir roman...jack london,filozofluğa özenen aydın bilgiçliğini ince bir ironiyle taşlıyor,şefe tapınma yutturmacasına sırt çeviriyor,adalete üstün tutulan düzeni yerin dibine batırıyor,hayatı baskı altında tutan bir araç saydığı ahlakı yadsıyor. ve böylece nietzsche'nin felsefesini, insanüstünü ve bireyciliği en sert en inandırıcı bir biçimde gözler önüne seriyor.'cinayet şirketi', mutlaka okunması gereken ve şaşırtıcı bir güncellik taşıyan önemli bir romandır. (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. diğer adı suikast bürosu olan jack london kitabı.
  henüz bitiremediğim için kitap hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim.

  jack london'in tamamlamaya ömrünün yetmediği bir kitaptır. ismini şu an unuttuğum biri tarafından tamamlanıyor; daha doğrusu bölümler doğru sıraya konuluyor.

  konusu oldukça ilgi çekici bir kitap. birini öldürmek için büroya başvuran bir karakter ve onun bu talebini değerlendirip, ölmesi talep edilen kişinin ölmesi toplum için iyi olacaksa talebi uygulamaya koyan bir büro anlatılıyor.

  içinde çokça siyasi gönderme olduğu söylenen bir kitap , fakat konusu oldukça cezbedici olduğu için böyle bir bilgi verip kişileri teşvik etmeye gerek duymasam da söylemeden geçemeyeceğim bir şey.
 2. konuyu işleyişi açısından çok şey vaat eden bir kitap.
  ahlak üzerine kurulu bir hikâye. london'ın ömrü yetseydi de kitabı tamamlayıp genisletebilseydi dedirtti bana.