1. türkiye'de olabilecek vakalardan sadece birisi. bakılıyor adam erken boşalmış olay tam gerçekleşememiş deniyor, o yüzden basit cinsel istismar olarak kabul ediliyor. demek ki bu işe kalkışan varlığın keyfini tam çıkarması gerekiyor doğru düzgün ceza alması için. ceza zaten komik, bir de iyi hal indirimi var tabii. o olmazsa olmaz. zaten bu adamlardaki iyi hal kimsede yok. herkes böyle iyiyse kim suçlu o zaman.
  bu arada mağdur zihinsel engelli bir çocuk.
  haber linkleri:
  milliyet
  sözcü
  evrensel
  posta
  cumhuriyet

  Edit: olayda indirimden ziyade kanundan kaynaklanan bir durum var. Başlık değişebilir gerekirse. Yani yanlış bilgi olmasın.

  Coolland aşağıda şöyle bilgilendirme yapmış:
  tck m. 103/1 der ki: "çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, sekiz yıldan on beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. cinsel istismarın sarkıntılık düzeyinde kalması hâlinde üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası verilir..."

  aynı maddenin ikinci fıkrası: "cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, on altı yıldan aşağı olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur."

  Burada haberde anlatılmak istenen acaba vücuda organ sokulmasına rağmen erken boşaldığı için mi 15 yıldan az ceza verilmiş? Haberde bu net değil şu an. O yüzden yorum da yapamadım. Erken boşalmayı basın çarpıtmış da olabilir.
  Ama ne olursa olsun olay yine de sarkıntılık düzeyinde kalmamış. 8 yıldan 15 yıla kadar verilebilecek bir cezanın 6yıl 8 ay verilmesi var. Burada hakim verebileceği en az cezayı verip indirime gitmiş. erken boşalma indirimi dedikleri en alt sınırdan vermesi de olabilir. Haber çok açıklayıcı bir bilgi vermemiş orada.
 2. youser'ların hala adalet arayan romantikler olması kadar şaşırtıcıdır.
 3. ağır ceza mahkemesinin aldığı bu karara uymuyorum, saygı da duymuyorum deseler ya la bu karara da? inşallah içeridekiler de gerekeni yaparlar.
 4. adaletin temeli çürütülmüş bir ülkenin güzide tecavüzcüsü kadar mağdur bir insan olabilir mi hiç , tabi ki iyi hâl, giren çıkan bu kararı veren hakime değil tabi...
 5. neredeyse gün aşırı gazetelerde saçma sapan sebepler gerekçe gösterilerek uygulanan cazai indirim haberlerini okuyoruz. bunların nasıl mümkün olabileceğini düşünüp akıl sır erdiremeyip öfkeleniyoruz fakat bu yani başlığı ilk gördüğümde şaka sandım. açıp içeriğe baktıktan sonra ise uzun zaman sonra yaşadığım en büyük şaşkınlığı yaşıyorum. umarım indirim almasına yol açan durum ceza evinde ki koğuş arkadaşlarının başına gelmez.
 6. bu suçu işlerken yürek yemiş gibi davranan insanların, cezalarınıda yürek yemiş gibi kabullenmeleri gerekirken indirim kovalanması; insan olmaktan gün geçtikçe uzaklaştığımızı düşündürtüyor artık, yazık.
 7. tüyleri diken diken edendir.

  her türlü adiliğin ve başarısızlığın takdir aldığı bu ülkede kafayı sıyırtarak bu başarısızlığa bile prim verilmesi.

  varın siz düşünün dedirtmiştir.
 8. anlamlandiramadigim karar. bu kadar mi karardi vicdanlariniz? ne yazsam olmayacak, ne desem eksik kalacak.
 9. akılla dalga geçilen karardır. ülkede adalet ve hukuk kavramları para karşılığın da anlam kazanıyorsa bu ve bunun gibi daha nice bahanelerle karşılaşırız.
  saba