1. Başka bir sözlükte kadim bir arkadaşımın yazdıklarını okumamla aklıma esen bu başlıkta tecrübelerimden yola çıkarak çeşitli tavsiyelerde ve yorumlarda bulunacağım.

  Öncelikle belirtmeliyim ki bir kadının güzelliği göreceli değildir. Bir kadın güzeldir veya değildir. Bunun ayrımını yapmak siyah ile beyazın ayrımını yapmak kadar kolaydır. Ağdalı sözler, edebi safsatalar, felsefi yavşaklıklar bu gerçeği değiştirmez. Çirkin kadın hayatı boyunca sürecek olan bir mutsuzlukla lanetlenmiştir. O yüzden size vereceğim şu altın tavsiyeyi asla unutmayın; çirkin kadın daha uysal olur, çirkin kadın daha anlayışlı olur, çirkin kadın daha iyi huylu olur, çirkin kadın kapris yapmaz diye düşünüyorsanız en hafif tabirle derin düşünme yetisinden yoksunsunuz. Çirkin kadın ergenlik çağından itibaren kendisinden nefret etmeye başlar ve bu hayatı boyunca sürer. Yani bahsettiğimiz yapı kendisi olmaktaktan nefret etmekle lanetlenmişken sizin o şahısla mutluluk hayali kurmanızdaki saçmalığın altını çizmek istiyorum. Çirkin kadınla mutlu olamazsınız. Bu estetik kaygılardan ziyade keskin bir realitedir.

  Kafanızda soru işaretleri oluşmasın ve bocalamayın hemen. Güzel kadın ile çirkin kadın arasında uzun bir skala vardır. Bu skalanın ortası "eli yüzü düzgün" dediğimiz kısımdan başlar peri kızına kadar uzanır. Bir kadının bu skaladaki yerinden emin olmak için güzellik ölçütü baz alınarak diğer kadınların dış görünüşünü kıskanma oranı hesaplanır. Oran yüksekse o kadın çirkindir. Kadınlar diğer kadınları kıskanır, bu kadınların kadim lanetidir. Ayrıca altını çizmek isterim ki bu sıralamada yüz hatları ön plandadır. Bir kadın ne kadar muazzam bir fiziğe sahip olursa olsun çirkin bir surat onu çirkin kılacaktır.

  Gelelim çirkin kadınların temel sorunlarına. Bu kadınlar ergenlik çağlarından itibaren içlerinde bulundukları aşağılık kompleksleriyle başa çıkmaya çabalarlar. Bu da onları ekseriyetle çeşitli aşırılıklara sevkeder. Aşırı kariyer ve başarı hırsı, aşırı cinsellik, aşırı uçlarda yaşam tercihi, aşırı yalnızlık, aşırı kibir, aşırı özgüven eksikliği, aşırı sinir, aşırı neşe, aşırı v.s. v.s. Evet sevgili okurlar, antik dönemden bu yana elimize ulaşan bütün kadim öğretiler bize şunu söyler; aşırılık boktan bir şeydir ve oldukça zararlıdır. Böyle bir kadınla birlikte olursanız en basit tabirle zarar görürsünüz. Peki beni boşverin ve gözlerinizi kapatıp tanıdığınız çiftleri gözünüzün önüne getirin. Genellikle genç çiftleri düşünün keza yıllar güzelliği de alıp götürür. İçerisinde çirkin bir kadının bulunduğu kaç mutlu ilişki geliyor gözünüzün önüne? Beni boşverin, ben yokmuşum gibi düşünün ve etik kavramının vicdani bokundan sıyrılın. Ben sizin yerinize cevap vereyim, hiç... En kaprisli, en ketum, en sinirli, en
  huzursuz kadınlar hep en çirkin kadınlar değil mi? Neden? Çünkü çirkinler. Çirkin olmak onların suçu değil elbet ama sizin veya bizim de suçumuz da değil. Çirkin bir kadın çirkinliğinin yarattığı travmayı ilişki yaşadığı kişi üzerinden tatmin etmeye çalışır ve bir kene gibi onun hayat enerjisini kemirerek varlığını sürdürür. Bir örnek "Bu kadın da çirkin mi?" diye konuya atlamadan önce o kadar fondoteni muharrem amcaya sürsek onun da belli bir alımı olabileceğini göz önünde bulundurun. Fön, ek makyaj ürünleri ve diğer unsurlara girmiyorum bile. Duştan çıktıktan sonra "halka" isimli filmdeki kızdan daha korkunç bir varlığa dönüştüğüne eminim. Ruhsal hastalıkların bir çok sebebi vardır ve kadınlar için çirkinlik bunun bir sebebidir. Erkeklerde çirkinlikle alakalı sorunları yoktur. Klasik bir örnek olarak bu adam çirkin ama çekici bir erkek. Yani çirkin olmak erkekleri değil kadınları etkileyen bir sorun.

  Gelelim bana ilham olan arkadaşımın durumuna. Muazzam bir fiziğe sahip bir seks tanrıçası olmasına karşın çirkin bir suratla lanetlenmiş bir kadındır kendisi. Çirkin ama iyi bir adamla birlikteydi. Gel gelelim 3 yıl süren ilişkisi boyunca yetersizlik hissi içten içe onu yedi ve adamın 3 yılını ziyan etti. Çirkin kadınlar böyle yaparlar çünkü. Şunu da belirteyim; kendisi üniversitede psikoloji eğitimi alan öğrencileri eğiten kişi konumunda. Yani çirkin bir kadın olmak psikolojik destekle atlatılabilecek bir şey değildir keza çirkin olmak psikolojik değil, fiziksel bir durumdur. Evet, kendisi sevdiğim bir arkadaşımdır ve hayır arkasından konuşmuyorum. Ben şeytanım. Melek, peygamber veya tanrı değilim... Ben şeytanım ve şeytan olduğu gibidir. Şeytanla kimseyle konuşamadıklarını konuşabilirsin ve şeytan sana kimsenin söyleyemediklerini söyler. Arkadaşlarım varsa buna rağmen ve bununla birlikte varlar. Tuhaf arkadaşlıklarım var ve o arkadaşım bu yazdıklarımı okuyacak ama okuduktan sonra derin bir bunalıma girip intihar etmeyecek çünkü benim yaptığım şey yalnızca ve yalnızca camın buğusunu temizlemek. Camın arkasındaki manzaranın sorumlusu ben değilim ve camın buğulu olması bu gerçeği değiştirmeyecek.

  Peki ne yapmalı çirkin kadınlar? Bu zor bir soru... Herkes için cevap farklıdır ve herkes cevabını kendi keşfetmek zorundadır. Varoluş böyle bir şeydir. Herkes farklı bir varoluş içerisinde farklı sorunlarla boğuşur. Acı sadece çirkinler için değildir, güzeller de acı çeker. Aslına bakarsanız insanların acılarını bir teraziye koyduğumuzda aşağı yukarı bir dengenin söz konusu olduğu gözlemlenebilir tabi sosyal medyadaki mutluluk pozlarını gerçek zannedecek kadar salak değilseniz veya insanların yüzündeki maskeleri... Buna ek olarak çirkin kadınların bilim, sanat ve diğer alanlarda dünyaya kalıcı eserler bıraktığı gözlemlenebilir. Güzel kadınlarsa arkalarında unutulan güzelliklerini bırakırlar ve hiç bir kadın tarih sayfalarında sadece güzelliğiyle hatırlanmaz. marilyn monroe sadece güzel olduğu için mi iz bıraktı? Bunu bir düşünün... Asıl sorun tatmini tek bir kalıpta arıyor oluşumuzdan kaynaklanıyor. İnsanlar genellikle belli kalıplar içerisinde belli şartları sağlayınca mutlu oluyor zannediliyor ama o insanların sadece mutlu gözüküyor olma ihtimalini de göz ardı etmeyin. Birbirinin emsali koşullarda, birbirinden tamamen farklı binlerce yaşam kombinasyonu oluşabiliyorken hayatı tek bir formülle ele almaya ve o formül üzerinden hayatı çözümlemeye kalkmak delice değil mi? Çirkin kadınlara tavsiyem; milletin hayatını sikmeyin çünkü çirkin olmanız onların suçu değil. Mutluluğu başka yerde arayın. tyrion lannister'ın dediği gibi; "Kim olduğunu asla unutma çünkü diğer insanlar bunu unutmayacak. Kimliğini bir zırh gibi üzerinde taşı; böylelikle kimse bunu sana zarar vermek için kullanamayacak.".
 2. yok
 3. sevgili gunluk ben bugün yeni bir kelime öğrendim ve defalarca kullanmak için yanıp tutuşuyorum ! (bkz: kadim)
 4. çirkin kadın yoktur, az votka vardır. votkayı yeteri kadar içince her kadın güzelleşir.
 5. yine tespit sıçılan ekşivari bir başlık daha
  aynı hisleri cinsiyet fark etmeksizin benzer bütün başlıklar için besliyorum
  ve ilk defa, günlük ve itiraf başlıkları için argo kullandığım için excuse my french, diyorum
 6. basligi acan bilge yazarin kendine uygun gordugu nick'i, haliyle, yazisini okumayi bitirdikten sonra gormus oldugumu dile getirerek yazima baslamak isterim :) bunca yazip da sonlarda yapici olma gayreti gercekten gozlerimi yasartti; oldukca tutarli ve iyi yurekli bir yazi.

  kadin-erkek iliskilerini de iceren, asil konusu "tavlama" olan bir ted talk'ta dinlemistim;
  konusma, kuba'da kadinlarin, komunizmle de birlikte reklamlarin olmamasiyla (simdi kuba'da reklam bulup bana yazmayiniz, vardir belki; ama capi ve etkisi komunist olmayan ulkeler gibi degildir), kendilerini hemen hemen ayni derecede "cekici" bulmasina dem vurmustu. belki bir tek cumlesi, cirkin kadinlar hakkinda dusundukleriniz hususunda kalbinizi yaralar.

  hep, cirkin insanlarla beraber olan insanlarin, kucucuk numune buyuklukleriyle atip tutmasi yanlistir. fiziksel cirkinlik, kadinin cirkin oldugu onyargisini olusturabilecek kadar kuvvetli bir olgu degildir. yani, fiziksel olarak cirkin olan kadin, istatistiksel olarak bile soyle kotu yurekli, soyle bilmem ne degildir; olamaz.

  en kaprisli, en ketum, en sinirli, en huzursuz kadinlar hep cirkin degiller yahu, gercekten degiller. siz sanssizsiniz ve camdaki buguyu temizlersem, bu sanssizliginiz boyle kalacak gibi :)

  birtakim sanssiz insanlar yuzunden hayatlari boyunca sikinti yasayabileceklerini dusundugum kadinlardir.