1. türkiye cumhuriyeti güvenlik güçlerinin 100'den fazla kişiyi çembere alıp üzerine canlı canlı yakabilecek kadar insani açıdan iğrenç ama operasyonel anlamda başarılı taktik becerisi olduğuna inanmadığım haber. her gün 83946542 pkk'lı öldürüyorlar ne de olsa. gerçekse ghost rider'ı falan transfer etmiş olmaları lazım.

  zülfiyar editi: youreads'teki kürt lobisi'nin zülfiyarine dokunmuş. nedenini anlayamadım. sanki ülkede yüzlerce kişinin yakılması haberini sıradan bir şeymiş gibi sorgulamadan kabul etmemizi mi bekliyorsunuz?

  geribildirim üzerine 2. edit: güvenlik güçlerinin gerçekten o sayıda pkk'lı öldürdüğünü düşünen youserlar da eksilemiş olabilir deniliyor. ne birine ne öbürüne yaranamadık sanırım. (*:swh)
 2. küsüratlı olsa inanabileceğim haberdir.
 3. iyi yapmışlar
 4. said raad al-hussein'in raporunu kanıtlamasını, insan hakları komisyonun görevini yapmasını, cizre halkının haklarını aramasını beklerim.

  bunlar olmuyorsa neden yapılmıyor diye sorarım?? şayet haksızlık ediliyorsa; neden bu kadar haklı iken dert yanıldığı şeyin aynısı yapılıyor, masum sivil insanlar canlı bombalarla katlediliyor??

  ben cevabı biliyorum ama siz de söyleyin neden haklıyken! haksız duruma düşülüyor??
 5. boş muhabbetler boş insanlar için.

  biraz geniş açı ile dünyayı gözlemlediğimizde dünyanın en büyük düşmanını görürüz, cehaleti.

  etnik söylemler ve etnik savaşlar hangi taraf başlatmış olursa olsun cehaletin ispatıdır.

  cahil kalmış bir toplum ise çok kolay bir şekilde kullanılabilir. bu savaşın ölümler ile bitmeyeceğini 30 yıldır anlayamamış herkes cahildir ve eğitilmesi gerekir.

  ülkemizin ve dünyanın tek kurtuluşu eğitim ile mümkün olabilir. savaşılması gereken tek düşman cehalettir.
 6. birleşmiş milletler insan hakları yüksek komiseri zeyd raad hüseyin, "elimizde, türk güvenlik güçlerinin cizre'de etrafı sarıp 100'den fazla insanı canlı canlı yaktığına dair tanık raporları var" diyerek iddiaları yerinde incelemek istediklerini söyledi.
  "tanık raporları"
  "yerinde incelemek istiyoruz."
  sizlere rağmen ırkçılık yapmayacağım. ama hepinizin ayrı ayrı...
  vagus
 7. birleşmiş milletler insan hakları yüksek komiseri zeyd raad hüseyin, "elimizde, türk güvenlik güçlerinin cizre'de etrafı sarıp 100'den fazla insanı canlı canlı yaktığına dair tanık raporları var" diyerek iddiaları yerinde incelemek istediklerini söyledi.

  okuduğunuzu mu anlamiyorsunuz. tespit edilmiştir demiyor iddialar var incelemek istiyoruz diyor.

  operasyon sonucu bir binanın bodrum katında sıkıştırılanlar teröristti. çatıştılar ve ölü ele gecirildiler ellerinde silah vardı. ama üniversite sınavının yapıldığı günün akşamı ankara kızılay'da elinde silah olmayan gencecik çocuklar, sadece evlerine gitmek isteyen insanlar vardı. bombalı saldırı sonrası öldüler.

  dersen ki bana diyarbakır cezaevindeki işkenceyi sonuna kadar haklısın derim insanlık suçudur. ama otobüs durağında bomba patlatip, carsi izinine cikan askeri, karisinin yanında pazarda silahsız askeri sirtindan vurursan bu da insanlık suçudur. hele ki sosyal medyada sehitlerin esleri bize kaldı yazıp, şehit çocuklarını diline dolayip kendince dalga gecersen bu halkın gözünde sadece ve sadece teröristsindir. dünya üzerindeki tüm devletlerin yapacağı üzere yok edilirsin.
 8. silahlıydılar, çatıştılar, ölü ele geçirildiler, güvenlik güçlerimizin başka hiçbir şansı yoktu, içleri acıyarak ateşe verdiler aslında. ne güzel kendinizi kandırıyorsunuz. daha bunu soruşturmak için bir kişi bile görevlendirmemiş devlet, yani umrunda değil, e bizim adımıza bu güce sahip olan devlet yapmışsa bi sebebi vardır, boşa yapmaz , koca devlet sonuçta, onun umrunda değilse bizim de umursamamamız gerekir.

  biri de demiyor arkadaş bu silahlar niye çıkmadı bodrumdan,polis direkt içeri girip neden fotoğraflamadı bu silahları.

  ben bodrumdakiler masum mu değil mi bilmiyorum, ömür boyu da bilemeyeceğiz çünkü yanarak öldüler, mesele şu ki masum olmasalarda polisin bir kişiyi öldürmesi için şartlar kanunlarla belirtilmiştir (son iç güvenlik yasasını saymazsak tabi). kişi terörist ya da değil, devletin yakarak öldürme gibi bir uygulaması olamaz.

  hala aptal aptal ama şu örgüt bunu yapmış bu örgüt bunu yapmış, yahu sen hangi bağlantıyla tak'in yaptığıyla bodrumdakileri karşılaştırıyorsun, yani vicdanınızı rahatlatmak için bunca bağlantı kurmaya çalışmak tuhaf, ha bazı arkadaşlar gibi "iyi olmuş közlenmiş patateslere" diyorsanız, safınızın faşizm olduğu belli olmuştur, en azından daha samimi.

  devletin ışidden hallice adamları maaşa bağlamasına sesinizi çıkarmayın "ama onların sosyal medya hesapları çok teröristti" iyi ki yanmışlar diyin.
  bu haberler 1,5 ay önce yapıldığında hiçbir yayın kuruluşu yayınlamadı, şimdi bm nezninde dillendirildi, ilerde de kanıtlanacak, ve hepiniz utanacaksınız. mesele kürtler olunca nasıl da herkes uzun adama dönüşüyor, transformers. 7 haziran'dan beri herkesi birer nefer yaptı. öyle bir savaş ortamı oluşturdu ki kürtlerde, pkk eleman ihtiyacında bir 30 yıl daha zorlanmayacaktır.