• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (1.00)
clementine tv series
1985-1987 arasında trt'de yayımlanan fransız-japon ortak yapımı çizgi film.
 1. 80'li yıllarda trt'de yayımlanan fransız-japon ortak yapımı çizgi filmdir.
  clementine adlı yatılı okulda okuyan kızımız, hemera isimli doğa üstü güçleri olan arkadaşın küresiyle zamanda yolculuk yaparak başı dertte olanlara yardım eder.

  çizgi filmin özelliği, çocuklara çeşitli kültürlerin tanıtmasıdır. bir gün antik mısır'ın çöllerinde koşarken, bir diğer macerada japon geleneksel savaşçıları samuraylarla, bazen italya'da, bazen kızılderililerle, bazen de leonardo da vinci'nin hayatına bakış atarken izlersiniz.

  fakat gelgelelim, her macerada kötü adamlar var. baş kötümüz alevden malmoth isimli yaratık. cehennemde yaşıyor ve karakteri kendisine uygun kişileri seçerek clementine'in başına sarıyor. elemanlar başarısız olunca da solucanımsı yılanımsı bir şeye çevirerek cehenneme atarak hesap soruyor..

  cumartesi sabahları oturur seyrederdim, arkadaş ruh hastası oldum o malmoth yüzünden. bu kadar korkunç yaratık olur mu ya... o zamanın şartlarıyla çocuklara bu seyrettirilir mi?
  deli çıktım o malmoth yüzünden.. alacağı olsun.

  jenerik şarkısı çok güzel, dinleyin derim..

  bu da canlı yorumu

  (clementine başlığı daha önce pc programı olarak açıldığı için tv series diye eklemek zorunda kaldım. clementine.. affet beni)