1. bir erkeğin şu dünyada yapabileceği en saçma şey nedir sorusunun cevabı.
 2. neden olmasın? gayet normal olan çocuk sahibi olmak isteyen insanların evlenmesi gibi olağan bir şeydir. iki insan ortak bir uyumu yakaladı ise sevgili ve aynı zamanda dost, arkadaş olabildiyse ikisinin de çocuk sahibi olma konusundaki düşünceleri aynı ise neden olmasın?
 3. kadının tercihine saygı duyarken, kendini mükemmel bir tecrübeden mahrum bırakmaktır.
 4. oyle cok sevmek oyle cok sevmek ki... "benim icin once sen" diyebilmek. varsin soyun tukensin...
 5. bir sıkıntısı olmayan olaydır.

  ne kadınlar gördüm evlenmem deyip okulu bitirir bitirmez evlenen, ne kadınlar gördüm "çocuk falan doğuramam ben" deyip 3 çocuk doğuran ve çocuklarıyla ilgilenmek için kariyerini yarıda bırakan.
 6. öyle biriyle tanışırsınız ki, bütün bildikleriniz, sınırlarınız, kararlarınız, büyük konuştuklarınız yıkılır. yapmam dediğiniz her şeyi yaparsınız.
  kaldı ki böyle diyen ve sonradan çocuk isteyen çok tanıdığım arkadaşım oldu.
  insanların fikirleri değişir, yaşadıkları durumlara göre...
 7. işi sadece spermini döllemeye göndermekle sınırlı cins için çok kolay bi şeyin mümkünsüzlüğü olarak algılanabilir..erkeğin kendini deforme etmeme hakkı varsa kadının da var..saçma olan bu doğurma işinin tamamen dişiye yüklenmiş olması.. biyolojik olarak fazla ayrımcılıklı bi yaratma eylemi var.
 8. bir kadınla çocuğu olsun diye evlenen amiplerin yakarışı
 9. hayatının yegane hedefi çocuk doğurmak olan ve dolayısıyla erkeği damızlık olarak görecek kadınla evlenmek kadar tehlikeli olmasa gerek.

  bedenim deforme olur gibi bir önerme ile anneliği reddeden kadın vajinası deforme olmasın diye çocuğunu illa sezaryenle doğurmasını isteyen erkek ile aynı sepette. "insan" olanlar üzerinden tartıştığımıza göre bu kümeyi ihmal edebiliriz sanırım.

  başka hedefleri olduğu için, hazır hissetmediği için ya da bizim aklımıza gelmeyecek tonla başka öznel sebeplerle reddedebilir bir kadın anne olmayı. pişman bile olabilir sonrasında (bkz: anne olmayı reddetmek) .erkek de...çok ayırmamak gerek cinsiyetler üzerinden aslında ama bizim gibi ülkelerde çocuk demek annenin ilgisine, babanın uzaktan sevgisine mazhar olduğundan "üremeyeceğim kadını ben ne yapayım" demeden önce "üresek bu çocuklara ben ne veririm, bu kadın ne verir" diye bir düşünmesi gerek er kişinin.

  kimseyi doğduğuna / doğurduğuna pişman etmeyin; başka şeyler paylaşın önce; belki bir gün biri de 23 kromozomunu sizinle paylaşır. ha bu arada, zekanın genetik kısmının tamamen anneden geçtiğine yönelik çalışmalar var...ben erime dizi dizi çocuklar verir bir güzel bağlarım diyecek akıl küplerini değil zeki kadınları arayın, ikna ederseniz vatana millete katkınız olsun.
  mesut
 10. sartlarim çok iyi olursa yaşam standartları yükselirse neden olmasın o güne kadar istemiyorum.
  belit