1. kıymetli youreads ailesi, güzel dostlar...

  merhaba!

  geçtiğimiz yaz aylarında sizlerden gelen yardımlar ile istanbul'daki birçok minik dostumuza yeni yeni kitaplar ulaştırdım. kimisi hayatında ilk kez yeni bir kitaba kavuştu, kimisi kütüphanesine farklı bir kitap gireceği için mutluluktan havalara uçtu. vakit tekrardan yaz tatiline doğru ilerlerken sizlerden bir ricam daha olacak...

  yaz aylarında, malûmunuz, birçok arkadaş seyyar satıcılık veya trafik ışıkları altında mendil satışı yapmak zorunda. fakat okul dönemi tekrardan elleri kalem tutacak. en azından 3 aylık süre zarfında, birkaçının bile olsa yanında olmak güzel bir heyecan. elimden geldiğince kitaplar almaya çalışıyorum ama yetersiz kalıyor, bunca bilinçli(!) aile vesilesi ile sokakta çokça arkadaş ... her neyse.

  sizlerden talebim şudur ki; sadece kitap.

  evinizde vâr olan eski kitaplar, "ben bunları okudum, başkaları da okusun." dediğiniz ne varsa... ya da "bu ayki param fazla, çocuklara kitap alayım." diyecek okursanız... hepsine talibim. para yardımı şeklinde kabul edemem, çünkü hesap kitap işleri yüzünden kimsenin aklında soru işareti kalsın istemem. yollayacağınız kitaplara notlar yazabilirsiniz. dilediğiniz kitabı yollayabilirsiniz. hatta arzu ederseniz yolladığınız kitabı kime verdiğimi sizlere bildirir, notlarımı paylaşırım.

  beni tanımayan dostlar olacaktır elbet, önceki kitap faaliyetlerini takip etmelerini rica ediyorum. niyetim sadece yaz aylarında birkaç çocuğun hayatına kitap iliştirmek. destekleriniz ile bu çok daha güzel olacaktır. şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

  insana rast gelesiniz...
  araf
 2. dostlar...

  genel olarak birkaç arkadaş yardım talebinde bulundu, çok teşekkür ediyorum. kitapları haziran ayında dağıtacağım. hazirana kadar dilediğiniz kadar kitap yollayabilirsiniz. bekleyiş aşamasındayım...
  araf
 3. sevgili araf 'in baslatigi, sayesinde gecmis donemlerde yapilan benzer guzel kampanyalari da gordugum ve de cok ihtiyacim oldugi bir donemde insana, guzellige dair umutlarimi yeniden yeserten el ustunde tutulasi, gonulden destek verilesi kampanya.