1. yapı kredi yayinlarından çıkan üç aylık düsünce dergisi. açık ara türkiye'de yayimlanan en iyi dergidir. ortalama bir dergiden çok daha hacimlidir ve her bir sayısı belirli bir konu ya da kişi üzerinedir.
  2. her sayısı belli bir konuyla kısıtlanmış ve o konu hakkında bir ansiklopediymişçesine kalın olan, makalelerden oluşan çok kaliteli bir "dergi"dir. her ne kadar dergi demeye dilim varmasa da.
  3. ana teması laiklik olan ilk sayısı 1994 yazında yayımlanmış olan 3 aylık düşünce dergisi. geçtiğimiz yıllarda bu sayının yeniden baskısı yapılmış. bu dönemde ve coğrafyada laiklik kavramını daha iyi anlamak adına değerli bir kaynak.
  4. mevsimlik düşünce dergisi. bazı düşünürlere özel çıkarılan sayıları gerçekten çok faydalı. özel yaşamından kesitler, el yazmaları, düşünsel değişim yaşadığı dönemlerde neler yaşamış, n'olmuş bulabiliyoruz. mesela nietzsche - kayıp kıta sayısında nietzsche'nin iyice cozuttuğu tımarhane döneminde tutmuş olduğu notlardan: "condamno te ad vitam, diaboli vitae" (seni şeytan yaşamına lanetliyorum yaşam.)
    yok