1. hayat enerjisi bile olmayan biriyle karşılaşıyorsun, o sıralarda sen dünyanın en huzurlu insanısın ama. arkadaş oluyorsun, dost oluyorsun, sevgili oluyorsun, her şeyi oluyorsun. sonra o düzelmeye başlıyor. dış dünyaya açılmalar filan… sen sadece ona kapanıyorsun, tabi bu arada tüm dünyan sadece o oluyor. aylar geçtikçe sana olan ilgisinden eser kalmıyor. senden sömürdüğü enerjiyle hayata öyle güzel tutunuyor ki sana ihtiyacı olmuyor. öyle ya da böyle gidiyor bir taraf. o hayatına çok güzel devam ederken bu sefer senin yaşamaya gücün kalmıyor. biz buna döngü diyoruz, aşk değil bu. bir taraf diğerine canını veriyor, diğeri o canla yaşamaya devam ediyor.
 2. hiç seven kaybeder mi? aşk, sevgi biter mi? bitene aşk, gidene kal, kalana git derler mi?
  bitene aşk demezler ama gidene ya da gitmek isteyene kal derler, kalana da git demezler.
  7 hep kazanır.
 3. (bkz: ilişkide hep birinin daha fazla sevmesi) hiç sekteye uğramadan tüm ilişkilerde olan durum. bir taraf hep daha fazla sever. fazla sevilmek, sevileni arayışlara iter ve tüketim çağında bir ilişki daha ucuz sebeplerle biter ve ucuza yeni bir ilişkiye geçilir.
 4. çünkü sevmek yetmiyormuş.
 5. çok sevmek kısmında problem yok bence. söz konusu çok sevenin üzerindeki çok sevmenin etkileri önemli. çok sevmek çok seven insanı dengesizleştiriyor ve bunun neticesinde hayatı hem kendisi hem de çok sevdiği için zorlaştırıyor olabilir. benim bunu yaptıkları için bitirdiğim ilişkilerim oldu.

  bir de çok seviyorum öyleyse bana şans vermelisin ve serinin devam filmi benimle olmalısın, bitmemeli türevi var ki o hepten saçmalık.
 6. leyla-mecnun diyorum ve konuyu kapatıyorum.
  ramel
 7. buyrun benim sorularınızı alabilirim
 8. kazanmak için sevmedim.
 9. hayırlısı ya olmuyorsa zorlamamak lazım
 10. maalesef...

  uzun uzun yazmaya gerek yok. tek bir kelime bazen herşeyi özetler.