• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
concussion - peter landesman
amerika’ya göç etmiş parlak bir adli nöropatolog olan ve önemli bir tıbbi keşif yapan dr. bennet omalu’nun dürüstlüğü onu zor sınavlardan geçiriyor.
  1. başrolünde will smith'in bulunduğu sert bir mimikle ekrana bağlayan biyografi filmi.
  2. yakın tarihli biyografik film. will smith' in oyunculuğunun ne kadar iyi ya da ne kadar kötü olduğunu eleştirecek kadar film bilgim olmamasına rağmen, bu filmde iyi bir performans sergilediğini söylersem sanırım yanılmış olmam. iki saatin nasıl geçtiğini anlamadığınız gibi filmin gerçek yaşamları ele alması ayrı bir merak unsuru zaten, sizi içine içine çekiyor bu sayede.

    amerikan futbolu' nun ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz, şayet bilmiyorsanız. bulduğunuz yeni bir bilgiyle, olumsuz yönde sektörü etkileyecek bir konunun peşinden gitmenin, aslında tüm devleti karşına almak olduğunu da yine bu film sayesinde anlıyorsunuz. bazen çok şeyi bilmek yetmiyor. zira takım içindeki doktorlar da peşi sıra gelen ölümler hakkında yorumsuz kalmışlardı. dahası tatmin edici bir cevapları yoktu. neden deliriyordu sapasağlam adamlar? onları intihar etmeye sürükleyen neydi? acı da olsa bu ölümler; diğerlerine karşı önlem niteliği kazanmış ve doktor bennet omalu' nun kariyerinde de büyük depremler yaratmış.