• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.94)
constantine - francis lawrence
los angeleslı özel dedektif john constantine'in doğaüstü olaylardaki başarısı yadsınamaz. bu başarısının, kelimenin tam anlamıyla, cehennem'e gitmiş ve geri dönmüş olmasıyla yakından ilgisi vardır. eliyle tutup gözüyle görmediği hiç bir şeye inanmayan polis memuru angela dodson, ikiz kızkardeşi esrarengiz bir şekilde intihar edince, constantine'le işbirliği yapmak zorunda kalır.ikili cenennem yaratıkları ve iblisleri alt edip, los angeles'ın karanlık sokaklarında yollarını bulmak için birlikte savaş verirler.constantine, çizgi romanda marvel'ın rakibi olan dc'nin olgun ve açık fikirli okurlara yönelik çıkarttığı vertigo serisinin bayrak gemilerinden birinin, hellraiser'ın kahramanının beyazperdedeki izdüşümüdür. neil gaiman'ın sandman'i ve alan moore'un swamp-thing'i ile benzer bir mitolojiyi paylaşır.
 1. keanu reeves' in mimiksiz oyunculuğunun constantine, peter stormare' nin abartılı mimiklerinin ise şeytan rolüne cuk oturduğu filmdir.
 2. !---- spoiler ----!

  sigarasından bi fırt alır,örümceğe üflerken üzerine bardak kapatır.dumanla afallayan örümceğe john "hayatıma hoşgeldin.." diye fısıldar,gönle taht kurar..

  !---- spoiler ----!
  kuz
 3. iyi bir sigaraya başlatma subliminal filmidir.

  efektler açısından dönemine göre gayet başarılıdır. derin konular ve konuşmalar içerdiği için gişe filmi görüntüsünden uzaktır.

  konusu fena değildi aslında ama daha iyi işlenebilirdi.
 4. ayşe teyze beyazı takımıyla lucifer rolünde peter stormare'ye hayran kalmıştım. o takımı ve katranlı ayaklarıyla modası geçmeyen bir klişe.
  doris