1. ankara'da iki (bildiğim kadarıyla) şubesi bulunan kebapçı. ilk yerlerini emek'te açmışlardır. 3-4 masa anca sığıyordu. kışın -10 derecelik havasında bile sıra beklediğimi biliyorum. aylar geçtikçe sağ ve sol komşu dükkanlarını satın alarak büyüdüler. ama sıra hala var. et kalitesi ankara standartlarının çok üzerinde. balgat'ta gidip kilo ile köfte altında kilo ile yanmış soğan yiyeceğinize buraya gidin. özellikle yemek sonrasında gelen dondurma ve irmik efsane. yemekten önce gelen mezeler olsun, yemekten sonra gelen tatlı olsun sınırsızdır. 3 defa tatlı istemişliğim var. eminim ki 4. defa istesem yine de getirirler.

    dün akşam ise ümitköy'deki şubeye gittim. en azından ben şube sanıyordum. meğer ilk dükkandan kopan bir ekip (kendi söylemleriyle orjinal çukurağa) burayı açmış. herşey aynı. yemekler, içecekler, yemek sonrası tatlı. hatta başka hiçbir yerde yemediğim menekşe kebabı da aynı.

    to sum up, hangisi has öz çukurağa bilmem ama ikisinin de et kalitesi ortalamanın üzerinde. ümitköy şubenin en büyük artısı bahçesinin olması ve açık havada yemek yiyebilmeniz. emek şubenin en kötü tarafı ise hangi masasında yemek yerseniz kebap kokusunun üstünüze sinmesi. tabi bunu seviyorsanız orası ayrı.