1. çalışma programına göre;

  1.hedef ve öncelikler, atatürk ilke ve devrimlerinin bekçiliği.
  cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik, devrimcilik. altı okla simgelenen ilkeler.

  2.demokrasiyi güçlendirme demokrasi, insan hakları ve özgürlükler.

  3.kamu yönetimi.

  4.ulusal güvenlik ve dış politika

  5.üretimden ve üretmeden yana yeni ekonomik düzen.

  6.sosyal refah devleti.

  halkın iradesine, yurttaşın özgürlüğüne ve modernleşmeye dayalı çağdaş toplum olma iddiasıdır.

  uzun uzadıya çalışma programını ve parti tüzüğünü buraya taşımak istemiyorum. cumhuriyet halk partisinin şuan içinde bulunduğu durum altı ok ilkesinden son derece uzak. niteliksiz, tepeden inme idarecilerin hüküm sürdüğü partidir.

  cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik, devrimcilik aynı potada eritilemiyor. sadece chp için geçerli değil, tüm partilerin çalışma programı ütopik bir metinden öteye gitmiyor.

  büyük millet meclisini izleyin. 2 mart 2016 meclisin konusu 2016 yılı bütçe kanun tasarısı...
  konuşan, kültür ve turizm bakanı mahir ünal, şu meclisin haline bakın. mecliste toplasan dört, beş millet vekili var.

  halkın partisinin iki ay boyunca gündem maddesi atatürk posteri meselesi, ilerici ilkelerin kavgası değil, düpedüz put kavgası. ilerici ilkelere sahip parti, gerici düşünceyle hareket ediyor.

  aynı durum diğer partilerde de mevcut. Erdoğan'ın su içtiği bardağa kutsallık atfeden insanlarız.

  türkiye büyük millet meclisini izleyin. verdiğimiz oyların karşılığı, temsilci olarak atadığımız insanların nelerle meşgul olduklarını görmekte yarar var.
 2. atamızın ve ülkenin kurucu partisi, şuanda ülkede kazanım adına ne varsa % 99,9 unu sağlamış parti.
 3. slipo
 4. Pkk ile çözüm sürecini başlatmayan partidir. akpkk ortaklığı Bu partide Sayın Öcalan denilmemiştir. Şehitlerimiz asla kelle olmamıştır. Bir kere tecavüze göz yumulmamıştır. Bu milletin a* koymamıştır...
  ozumm
 5. düzen partisi.

  anlayana büyük mesaj.
 6. akp canavarını yaratan frankenstein'dır. rutin hale gelen kurumsal beceriksizlikleriyle bu canavarı gitgide güçlendirmekten başka bir şey yaptıkları yok.

  son olarak genel başkanları çıkmış ve "yenikapı ruhu istismar ediliyor" diyor, ya çok saf ya da kendisine biçilen rolü başarılı bir şekilde oynuyor. her iki ihtimal de birbirinden trajik...
 7. akp olduğu sürece bu saatten sonra yurt işgal altında olsa 2. kurtuluş savaşı yapıp ülkeyi kurtarsa bile iktidar olamayacak partidir.
 8. yıllardır hiçbir işe yaramayan bir yönetim var akp'nin ekmeğine bal sürmeye devam ediyorlar.köklü bir revizyona gitmeleri lazım.yerlerine kimler gelir bilemiyorum ama olanlardan hayır olmadığı apaçık belli.

  olanlar gitti yerine yenileri geldi desek bile bu neyi ne kadar değiştirir tartışılır. bu ülkeye akp zihniyeti yayıldı artık insanlar hiç sorgulamıyor tayyip ve yaverleri ne derse o oluyor.adam o kadar uzun ki bütün ülkeyi sardı aq kaç yıldır bir bırakmadı gitti. ben artık her televizyonu açtığımda bu adamı ekranlarda görmek istemiyorum. kılıçdaroğlunu veya bahçeliyi de görmek istemiyorum sıkıldım artık aynı yüzlerden.al işte yorumu yazmaktan da sıkıldım yeter bu kadar ctrl+enter
 9. demokrasi ve sol'u sistem üzerinden değil bireyler üzerinden işletiyor. komünist-sosyalist partilerin "demokratik sol"a evrilmesini anlayabiliyorum ama "nasyonal sosyalizm"den "demokratik sol"a nasıl evrilecekler cidden merak ediyorum. muhalif pozisyondayken üç beş kadroyla "demokratikmiş gibi, inançlara saygılıymış gibi, farklılıklara karşı sevgi doluymuş gibi görünelim" deyip ideolojik bağlamda atatürkçülükle yüzleşmemek nasıl bi'şey acaba?

  aslında muhafazakarlardaki genetik korkuda haklılık payı var. sistem kalıplaşmış ama birkaç faninin kucaklayıcı sözleri var ortada. hehe, gücü ellerine aldıklarında neler olabileceği konusunda güvensizlik yaşamaları normal.
  yok
 10. ysk usülsüzlüğüyle ilgili tutumuyla yine sınıfta kalmıştır. oo atamızın partisi, oo ülkenin kazanımları bu parti sayesindedir diyen dostlar siz de biliyorsunuz günümüzde korkak bir ana muhalefet partisidir. 16 nisandan itibaren sokağa dökülen yüzbinlerce seçmenini sırt üstü bırakmıştır.

  tutumuna dair güzel bir eleştiriyi MUSTAFA ALP DAĞISTANLI yapmış.