• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.11)
dallas buyers club - jean-marc vallee
1986 yılında dallas'ta hiv enfeksiyonu sonrasında aids'e yakalanan ron woodroof, 1992'ye kadar kendisi ve kendisi gibi kişilerin yaşayabilmesi konusunda çalıştı.
teşhis sonrası 30 günlük bir hayat biçilen woodroof, abd'de onaylanmış tek ilaç olan azt'yi almaya başladı. ancak bu ilaç onu neredeyse öldürüyordu. daha sonra, hayatta kalabilmek için dünyanın başka yerlerinden ilaç kaçakçılığına başladı. bu durum o zamanlar (ve hala) kanunsuzdu. doktoru eve saks (garner)'ın ve hasta arkadaşları rayon'un yardımları ile hep birlikte dallas buyers club'ı (dallas satınalma klübü'nü) kurdular. bu yolla diğer hastalara ilaç temin etmekteydiler. klubün faaliyetleri, hasta sayısı ve üyesi açısından gittikçe büyümekte iken amerikan ilaç ve besin yönetimi'nce keşfedildi ve bu durum sonucunda ron kendisini büyük bir savaşın içinde buldu.
1992 yılında hayatını kaybetti.
 1. ah matthew ah. oyunculukları ve konusu çok iyi bir dram biyografi filmi. hastalıktan sonra bir adamın mücadelesini ve değişimini çok iyi yansıtmış matthew. tabi malzemede sağlam orası ayrı konu. (bkz: ron woodroof)
  welcome to dallas buyers club
  tes
 2. çook güzeldiiiii. hiçbişey beklemeden zaman geçirmek için gidip, dibimin düşmesine sebep olmuş filmdir. çok şey öğretiyor, izleyen kimsenin pişman olacağını sanmıyorum.
 3. insanları ötekileştirmemeli. belki yarın o insanlardan biri olacaksın. gerçek bir hikaye olmasıyla insanlara umut aşılıyor bu güzel film. listenize ekleyin, pişman olmazsınız.
 4. devletlerin sağlık politikalarına dair yerinde bir eleştiri.

  ilgisi uyananlar için, alakasız bir kurgu ile benzer bir konuyu işleyen, utopia adlı diziyi önerebilirim.
 5. konusunun ve oyuncularının güzelliğiyle one çıkan film. çok da abartmamak lazım
  bragi