• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.50)
Yazar Cullen Bunn
deadpool edebiyat kahramanlarını öldürüyor - cullen bunn
deadpool : marvel evreni'ni öldürüyor'dan sonra neler oldu ? deadpool : killogy serisi'nin 2. kitabı olan deadpool : edebiyat kahramanlarını öldürüyor'da kaldığımız yerden devam ediyoruz.

marvel evreninin tamamını öldüren geveze paralı asker, yönünü klasik edebiyatın en ünlü karakterlerine çeviriyor!

kaptan ahab ve ishmael yüzlerinin ortasına büyük beyaz bir tekme yiyor! don kişot'un kanı, yel değirmenlerine sıçrıyor. tom sawyer ortasından yarılıyor! küçük kadınlar belki de boğazlanır? scrooge üç kurşun tarafından ziyaret ediliyor! gulliver dev bir ölüm tadıyor! üç silahşörler'in hepsi bir oluyor! sherlock holmes kendi mezarının dibine gömülüyor! ölümünü izlemek varken neden kitabını okuyasın ki? edebiyat burada sona eriyor!

deadpool kıllustrated #1 -4 sayıları ( yani tamamı! ) bu ciltte toplandı. yazan cullen bunn ve çizen matteo lolli.
(tanıtım bülteninden)
  1. kurgu bir evrende yaşadığının farkında olan deadpool, kahraman ya da düşman farketmeksizin hepsini bir yalanı yaşama külfetinden kurtarma sorumluluğunu üzerine alıyor. ancak bu kolay bir görev değil. çünkü ne kadar öldürürse öldürsün o kahramanın paralel evrendeki başka bir versiyonu çıkıyor. bunu bitirmenin tek yolu o kahramanların esinlenildikleri kaynakları, ataları öldürmek.

    hangi kahramanın hangi edebiyat klasiğinden yaratıldığını keşfedemeyecek kadar sıkılgan olan deadpoolumuz ise elbetteki radikal cerrahiye baş vurarak bütün edebiyat kahramanlarını öldürmeye başlıyor. kaptan ahab'tan don kişot'a, pinokyo'dan drakula'ya, küçük deniz kızından, mowgli'ye pek çok karakteri katleden deadpool'u durdurmak içinse "varoluşun tehlikede olduğu"nun farkında olan sherlock holmes, beowulf, natty bumpo, mulan ve dr. watson'dan oluşan bir ekip kurarak deli karakterimizin peşine düşüyor.

    içinde deadpool'un olduğu her şey elbette inanılmaz vahşi ve komik oluyor (evet ikisi bir arada biraz garip) ancak şahsen benim en sevdiğim deadpool cildi buydu. hem çizgi roman karakterlerinin edebiyat dünyası ile bağlarını görmek açısından hem de bu kadar sevdiğim karakteri (büyük kısmı katledilse de) aynı hikaye içinde okumak oldukça eğlenceliydi.