• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
deadpool, yaşayan ölülerin gecesi - cullen bunn, ramon rosanas
deadpool: yaşayan ölülerin gecesi jbc yayıncılık tarafından basılmış #1 -4 arası yani tüm sayıları içeren bir cilt çizgi roman. yazarı cullen bunn ve çizer ramon rosanas.
 1. 2015 ekim ayında basılan bu cildi ben de geçtiğimiz hafta arkadaştan ödünç aldım.
  açıkçası çok büyük beklentilerim yoktu okumaya başlamadan önce. deadpool karakterinin kendisi gibi çerezlik ve keyifli bir roman bekliyordum. beklediğimi de buldum diyebilirim.
  kısaca konusundan bahsedecek olursak; deadpool geçirdiği mide fesadı sonrası 1-2 gün komada kalıyor ve uyandığında new york şehrini zombiler tarafından istila edilmiş buluyor. garip kısmı da dünyada bu salgından tek sağ kalan süper kahraman deadpool. sağ kalan başka insanların da ona ulaşmasıyla zombilere karşı direnişin lideri konumuna gelen geveze karakterimiz bizleri zaman zaman güldüren bir maceraya sürüklüyor.
  zombilerin her zaman alıştığımız zombilere nazaran az da olsa konuşabilmeleri wade wilson’un esprilerine zemin hazırlıyor. konusu çok derin değil dediğim en nihayetinde çerezlik bir çizgi roman bundan bir felsefe, derinlik beklememiz yanlış.
  siyah beyaz tonların ağır bastığı ve tek renkli tonlamanın deadpool’a ait olduğu çizimleri hoş buldum diyebilirim. özellikle kan ve dövüş efektlerinde çizerimiz bayağı üstüne düşülmüş bir çalışmaya imza atmış.
  genel itibariyle ben beğendim diyebilirim. amma kesinlikle alın okuyun demiyorum. bulursanız da kaçırmayın tadına bakın, tüketin :)
  puanım: 7/10