• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.80)
death proof - quentin tarantino
austin’in en ünlü dj’ı olan, jungle julia (sydney tamiia poitier) en yakın arkadaşları shanna ve arlene’le (jordan ladd and vanessa ferlito) eğlenmektedir. sabaha kadar eğlenen üçlü bir şeyin farkında değildirler. yaptıkları her şeyi izleyen biri vardır, stuntman mike (kurt russell), yüzünde derin bir yarası ve korkutucu bir arabası olan eski bir dublördür. günlerdir kızları izleyen mike, gecenin bitiminde, sabaha karşı yola koyulan kızların peşinden gider.
filmde rosario dawson, tracie thoms, mary elizabeth winstead, zoë bell, rose mcgowan, omar doom ve eli roth da rol alıyor.
  1. tam bir grindhouse örneği olan tarantino filmidir. biraz tarantino severler içindir aslında. eski filmlere çaktığı selamlar hoştur.
  2. quentin tarantino nun pek beğenilmeyen bir filmi olsa da benim için yeri ayrıdır. kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum bile. bu filmdeki diyalogların, yönetmenin diğer filmindeki diyaloglardan altta kalır yanı yok. özellikle kurt russell ın oynadığı karakterin şivesini dinlemek, ingilizcedeki incelikleri kelime seçimlerini farkedebiliyorsanız, çok zevkli.
    ben filmin daha çok rosario dawson, zoe bell, mary elizabeth winstead in oynadığı ikinci kısmını sevdim.
    ayrıca rosario dawson a aşık olup bütün filmlerini izlememi sağlayan filmdir.