1. bakınız içinde olduğu için değil başlıkla alakası olmaması sebebiyle silinmiştir. yani oraya "kerimcan durmaz kim amk. tanımıyorum ben, aldığı para beni ilgilendirmez" deseydi bunu yazan youser silmezlerdi. ancak parayla alakalı olan bir başlığa kişiyle alakalı bir yorum girmek mantıklı değil ve doğal olarak silinmiş.
 2. kural ihlali yapılmış silinmiş. sanki dünyanın sonu gelmiş gibi tepki vermeyi anlamış değilim.
  sidar
 3. aynı şey benim başıma gelseydi, ben de bu duruma tepki gösterirdim. haksız olurdum, orası ayrı konu.
 4. bu entry'i deby'e sokanların da yazan kadar suçlanması gereken durum.
  not: hayır, ben beğenmedim.
 5. sözlük içindeki kurallar gayet özgürlükçü ama gene bu sebeple de yeteri kadar kapsayıcı değil. moderasyonun bunu silmemesi için bir sebep yok ama silmesi için gereken sebepler kendimce şu şekilde:

  1. burası sözlük ve sözlüklerde insanlar tanım yaparlar. burada bir tanım yok.

  2. bakınız fasilitesini ileri okumalar yapılabilecek başlıklara yönlendirmekten ziyade konuşmak için kullanmak. yazıyı süslemek için kullanmak yani.

  3. sözlükte her türlü hakaret ve küfür yasak. bence yanlış. küfürün de bir kültürü bir tarihi vardır ama bu mecrada yasak. o sebeple silinebilir.

  gel gör ki moderasyon doğru hamle yapmasına rağmen yanlış sebep sunmuştur. yorum bu haliyle başka girdiye cevap niteliğinde değildir. cevap niteliğinde olduğunu düşünmek niyet okumaya girer. yukarıdaki sebeplerden 1 ve 3 sözlük kurallarında geçiyor. onlara dayandırabilirlerdi. bu moderasyonun bireysel ve keyfi hareket ettiğini gösteriyor. biraz daha profosyonel davranmalarını öneririm.

  gerçi doğru kurala dayandırsanız da gene böyle tatava yapanlar olacak ama en azından yaptığınız iş içinize siner.
 6. o bu değil de benim yorumumu çalmış lan bu.
  ben başlığı dahi okumadan aynen bkz içinde bunu yazmıştım silmişlerdi.