1. halkımızın çoğu 80 darbesinde yaşadıklarından ötürü bozulan psikolojisiyle belki şimdiye kadar böyle bir siyasi parti seçimi ve yolu izlemiştir. darbe korkusundan erdoğan açıklama yapmadan sokaklara dökülmüştür. darbeci zihniyetle yönetimde olmak için güç kullanmayı meşru gören eski askerlerin whatsuptan yaptığı planla hiçbir şeyden haber olmayan erlere emir verilmiş çeşitli konumlara yerleştirilmiştir. askerin içindeki azınlığın öne sürdüğü bu erlere halkın içindeki insanlıktan yoksun azınlık tarafından vahşet dolu işkenceler yapılmıştır. ne bu asker adı altında silahını güç kazanmak için halka doğrultanlar son 10 yılda çıktı ortaya ne de bu vatanseverlik maskesiyle nefret kusan insan görünümlüler.. zaten bu emri verenler asker olarak adlandırılamaz; bu durumda emir alıp durumu anladığı halde emri uygulamaya devam edenler de bu terörün bir parçasıdır. bunu gören halkın çıldırıp sinirlenmedi de olası ve doğaldır(tabiki vurmak dövmek işkence doğrudur demiyorum). polis bu durumda suçlu da olsa suçsuz da olsa olay yerinde bulunan "asker"in tamamını suçluymuş gibi görüp gerekirse kuvvet kullanarak yargılanmak üzere tutuklamalıdır. peki iyi niyetli, tek istediği özgürce yaşamak olan halk olarak biz bunun neresinde olmalıydık? teknoloji çağında yaşadığımız şu yüzyılda trtnin basılmasıyla ülkenin her biriminin asker tarafından ele geçirildiğine inanıp evde mi oturmalıydık? yoksa darbe asla kabul edilemez diye düşünerek askerin bu girişimine destek vermediğimizi son derece demokratik yollarla göstermeye çalışırken kendimizi zorbaların askerleri döverek öldürmesine engel olarak mı bulmalıydık? ya da kendi fikirlerimiz hiç yoktu da sırf cumhurbaşkanı çağrı yaptı diye mi tepki gösterdik milyonlar olarak? daha da komiği ne olduğunu bile anlamadan verdiğimiz bu savaş akpartiyi destekleme hareketi olarak algılansaydı da kendimizi rte sloganları ve akparti marşlarıyla meydanlarda mı bulsaydık? tankın altında mı ezilmeliydik üstüne mi çıkmalıydık?
    gerçekten anlayamıyorum. ne içindeki bir grup azınlığa saatlerce karşılık vermeyen askerin psikolojisini anlayabiliyorum ne hala kendinde suç bulmayan yönetimin ne de kurulma amacı ülkeyi askerlerden kurtarmak olmayan polisin..
    bana göre herkes delilik belirtilerini çoktan göstermeye başladı. bu delilik miydi bizi bugüne kadar ayakta tutan yoksa delilik mi ülkeyi bu içinden çıkılmaz hale sürükledi?