1. meta sözlük ve ekşi sözlük yedeklerinizi düzenleme yazılımı.

  yazdığınız girdilerin başlıklarında ve / veya içeriklerinde arama yapabilir, sevmediğiniz girdileri silebilir ya da düzenleyerek yeni hali ile kayıt edebilirsiniz.

  XML dosya okumayı sevmeyenler için güzel bir haberim var, girdilerinizi yazdırabilmenin haricinde PDF , XLS veya DOCX olarak ihraç etme özelliğini de ekledim.

  Kayıt işlemi ekşi sözlük yedek formatında yapılmaktadır, bu nedenle meta sözlük yedeklerinizi alır, ekşi sözlük formatına çevirir. Yedeğinizin yedeğini alın, sonra bana küfür etmeyin.

  Bu gecelik bu kadar, yardım butonu hala meta sözlük girdisine yönlendiriyor. Önümüzdeki günlerde bağımsız bir yardım sayfası hazırlayacağım ve bu yorumu güncelleyeceğim.

  Sonraki günlerde de linkleri aktif hale getirmeye çalışacağım.

  Uygulamayı bu adresten indirebilirsiniz.
 2. Bir takım güncellemeler geçirmiş, az daha akıllanmış ve uslanmış meta sözlük ve ekşi sözlük yedekleri düzenleme yazılımı.

  Neler düzeltildi?
  - Yorum tarihi gözükmüyormuş. Büyük ayıp. Düzeltildi. Yorumların tarihi ekranda da, pdf / word / excel çıktılarında da görünecek hale getirildi.
  - PDF ihracında bir sayfa dolu, bir sayfa boş çıktı veriyordu, düzeltildi.
  - İhraç işlemi sırasında gereksiz boşluklar vardı, giderildi.
  - Evir çevir butonu geldi ama bu gecelik benden bu kadar. Ne işe yarayacağı az aşağıda.

  Yakında neler gelecek:
  - Madem tarih ekledik, tarihe göre de yorumları sıralayabilmeliyiz değil mi gençler? Evir çevir butonu bu işe yarayacak. Yıl, ay, gün bazında yorumlarınızı deşebilmenizi sağlayacak. Plaza dili ve edebiyatında (bkz: drill down) derler, pek sevmem. Yani özelliği severim de ingilizcesini sevmem. Deşerim.
  - Çok özür dileyerek, önemli bir eksikliği de yakında gidereceğim. Madem yeni evimiz burası, Detox uygulaması youreads yorumlarınızı da toksinlerden arındırabilmeli değil mi? Youreads desteği tez zamanda gelecek.

  Yeni versiyonu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

  Meta sözlük kapanmadan önce son dakikada "virüs var" diye bir şikayet aldım. Detayını inceleyecek imkanım olmadı. Internet tarayıcı ile exe dosya indirmeden önce bilgisayarınızın anti virüs uygulamasının verdiği rutin bir mesaj olabilir. Bilgisayarım temizdir. Kaynak kodları da geliştirme bittikten sonra açacağım. İsteyen kendisi bizzat derleyip kurcalayabilir.