1. "türkiye'de hd/3d/4k çözünürlüklerinde sayısal yayın yapan bir dijital platform. 1999 yılının ocak ayında kurulmuş, 2000 yılının nisan ayında hizmet vermeye başlamıştır. süper lig maçlarının yayın haklarını elinde bulundurmaktadır. eutelsat 7a uydusu üzerinde yer almaktadır. türksat uydusunda da bazı kanallarının yayını vardır. şirket 2015'te bein media grup’a satılmıştır."

  ne olduğunu ülkemizde yaşayanların bildiği bir erişim platformudur. kanımca yayınları da kalitelidir. güncel filmleri izleme ve dünya dizilerini takip etme fırsatı verir. bunun karşılığı olan parasını da alır tabii. buraya kadar sorun yok benim için.

  benim için sorun; aylık internet, televizyon ve telefon (ev telefonu) faturalarımı azaltmaya karar verdiğimizde ortaya çıktı. ttnet hizmeti olan internet ve ev telefonumuzun gereksiz pahalı olduğunu hesaplayınca hepsi bir arada paket arayışına girmiştim. tam da o aralar mahallemize fiber hat döşenmeye başladı ki bu iki bayram öncesine dayanıyor. hemen inşaat sonrası tursat'ı arayıp mahallenin ilk randevusunu almıştım. işte geçen hafta gelip taktılar fiberi ve içinde hem internet... konu iyice dağıldı, ben digiturk anlatacaktım. hemen topluyorum.

  e, durumu kabaca anlatabildiğimi umuyorum. artık digiturk'e ödediğimiz kabarık faturadan kurtulma zamanı gelmişti ve bir hevesle mesai saatinden sonra o bilindik numarayı aradım. mesai saatinden sonra olmasının şöyle bir önemi var; yok paket değişikliği, yok sinyal azalması, yok teknik servis, yok bıdı bıdı diye ararsanız karşınıza mekanik kayıtlar çıkıyor ve bir insan evladına ulaşamıyorsunuz. haa, benim gibi "iptal edicem canım benim" tuşlayınca hemen "müşteri temsilcisine şeediyorum, ayrılmayın" şeklinde uyarı geliyor. hattın ucundaki temsilciye üyeliğimi iptal ettirmek istediğimi söyledikten kapatana kadar geçen süredeki tüm çaba iptalin iptali üzerine oluyor. "şunu da verelim, bunu da hediye edelim, şöyle pazarlık, böyle pazarlık" şeklindeki diyaloglar, pardon aslında monologlar; çünkü bendeki cevap hep aynı; "teşekkür ederim, lütfen iptal işlemini başlatalım." bir süre sonra teklifler ısınıyor. reddedilemeyecek hale getirilmeye çalışılan tekliflerden biri de halihazırda kullandığım bir özelliğin tekrar teklif edilmesi oluyor. somutlaştıratım; "- hd kanalları hediye edelim. - efendim zaten hd kanallara para ödemedim ki bu zamana kadar." şeklindeki sıcak pazarlıklar sonucunda temsilcimiz yelkenleri suya indiriyor ki bu benim performansımla yaklaşık on beş dakika sürüyor. ardından bilindik güvenlik soruları teraneleri ve büuük final;

  - efendim, iptal işlemini telefonla yapamıyoruz. herhangi bir bayiiden ıslak imzalı dilekçe vermelisiniz.

  vay efendim, vay vay vay! on beş dakika ben neyi bekledim kardeşim? telefonu açar açmaz iptal istemimi söyledim. gerçi zaten telesekreterde iptal tuşuna basmışım belli ki. madem telefondan işlem yapılmayacak, telefona "iptal işlemleri" demeyin de "iptal etmek isteyenleri ikna çabaları" deyin bari. tüm konuşma boyunca temsilcinin beni ikna çabalarını anlayışla karşıladım. sonuçta müşteri kaybı iyi bir şey değildir. beni kandırmaya çalışması da çok haklı bir ticari bir yaklaşım. fakat işlemin yapılmadığı bir platformda on beş dakika bekledikten sonra alay eder gibi...

  sigarasız sekizinci günümdeyim ve beni akşam akşam bunaltan digiturk yetkilisine bile küfür ederek telefonu duvarlara fırlatmadıysam nikotin bağımlılığım tabana yaklaşmış demektir.
 2. sırf iktidar sopasını gösterdiği için cemaat kanallarını yayınından çıkaran vasat kuruluş.

  cemaatçi değilim hiçbir zaman da olmayacağım ama hukuksuzluğa hukuksuzluk demek hepimizin insani görevidir.

  unutmayalım ki hukuk hepimize birgün lazım olacak.
 3. türkiye'de tekelciliğe en güzel örnek olarak gösterilebilecek, bir an önce batmasını dilediğim firma. adamlar öyle rahat, öyle gevşek ki müşteri hizmetleri bile "işine gelmiyorsa kapattır kardeşim" diyecek neredeyse. böyle tekelciliğe fırsat veren sisteme de lanet olsun.
 4. ya arkadaş ben cidden çok sıkıldım bu işten.bu ülkede eğlenmek bile bir bedel karşılığında olmak zorunda mı?
  euro 16 türkiye maçları haricindeki diğer maçlar bunlar tarafından yayınlanacağı haberi yetmezmiş gibi game of thrones uda bunlar yayınlanacakmış.
  aga bildiğin köleyiz biz, bu adamlara ve destekçilerine para yığmaya zorlanıyoruz.
 5. şahsen ben kendisinden kurtulduğum için gerçekten çok memnunum. ilişkimiz boyunca ilgisizliği yedi bitirdi beni. hele hele ona çok ihtiyacım varken dakikalarca telefonda beni esir etmesi ve sonrasında o fütursuz halleri...! çileden çıkarıcıydı, evet. ama hiç olmadık anlarda sürprizler yaparak yeni yeni kazıklarının, ay pardon paket ve promosyonlarının bilgisini geçmeden 1 günü rahat etmezdi. en son dayatmalarından, sürekli habersiz kanal ilavelerinden bıktım ve "yeteeeer, seni boşuyorum, seni tanıdığım güne lanet olsun" dedim.. dedim yani, pişman da değilim.
 6. spor ekstra paketi satin almistim ucretini tek.cekimle halletmistim ekim 2016 ya kadardi suresi lig tv paketim mayis ayi.itibariyle bitmisti ama spor ekstra paketim duruyordu hemde ekime kadar ve bu spor ekstra paketini alirken ozellikle sormustum bunun haricinde baska bir ucret ve fatura gelmeyecek degil mi diye . ismini hatirlayamadigim emekci kardeste bana hayir efendim demisti simdi olay burdan sonra basliyor mayis ayi fazladan 22 tl haziran ayi paketim bitmesine ragmen sozlesme yenilememe ragmen yine 22 tl lik bir fatura geldi.arayip sordugumda ise kullandiginiz spor ekstranin aktivasyonu gibi sacma sapan birsey soylediler oysa o 1 yıllık paketi 189 tl ye almistim ben. simdi hesaba vurdugumda spor ekstra paketi 189/12=15.75 tl aylik bedeli oluyor ve ben bu paketi kullanmak istedigimde yani 15.75 tl lik paketi kullanmak istedigimde ekime kadar ayda 22 tl aktivasyon bedeli odeyecegim. tabii sikayet edecegimiz bir mercii de yok maalesef devletin destegini arkasina alip vatandasin amina.koyan hizmeti performansi sifir olan bir sirket.almayin aldirmayin
 7. "yağmurla gelen" adlı e-52-32 hatasıyla bütün o 4k, 3d, ultra hd şeysilerini bir anda silip atan tv platformu.

  babam yıllardır üye olur ve sonra "istemiyorum kardeşim, iptal edin, dava edeceğim sizi!" şeklinde devam eden zibilyon kere tekrarlanan konuşmayı yapar.

  bence kendisi digiturk'e stockholm sendromu ile bağlı, bunun başka bir açıklaması olamaz çünkü... ha bir de lig tv denen kalitesizlik var, ondan da vazgeçemiyor olabilir...

  ek: tabii iz tv adındaki muhteşemliği de unutmamalı; en sevdiğim belgesel kanalı.
 8. barındırdığı iz tv adlı kanal için kendilerini sevmeme neden olan dijital tv platform şirketi. film paketinde ki, kanallar genel olarak iyi. belgesel kanalları eksik özellikle diğer platformlara göre. yaşam kanalları ortalamanın üstünde. spor paketi kapsadığı yayın hakları dolayısıyla diğerleriyle kıyase etmek mümkün değil. dizi paketi de ortalama seviyelerde. şampiyonlar ligi yayın haklarından dolayı aynı zaman da tivibu üyesiyim. geçmiş zamanlarda da d smart üyesiydim. hepsini kıyaslarsak bence en iyisi digiturk'tür.