1. magazada pantolondan çıkan yarasayı haber yapan reha muhtar haberciliğine dönüş yaptığımız, siyasi olarak ℅90'ı yalan olan haber bultenleri dışında gerçek bir haber izleyemediğimiz bugünlerde haber yapilmayan hadisede geçen cümle. tanım uzun oldu ancak bu neden haber olmaz hani içinde kürt sol alevi falan da gecmiyor. neyse haber:


  “epilasyon dinimizde yok” deyip saldırdılar
  17:51 - 20 ekim 2016

  trabzon’da bir epilasyon merkezine ait broşürlerin dağıtılmasına kızan bir kişi tabancayla rastgele ateş edip, 2’si kadın 4 kişiyi yaraladı.

  trabzon’da kahramanmaraş caddesi sanat sokağı’nda bir epilasyon merkezine ait tanıtım broşürleri dağıtmak isteyenlerle sokakta bulunan cay ocağında oturan bir grup arasında tartışma çıktı. tartışmanın büyümesi üzerine görgü tanıklarına göre, “bunlar dinimize aykırı. bunları dağıtmayın, bizi rahatsız etmeyin” diye bağırarak tepkilerini dile getiren gruptan kimliği belirlenemeyen bir kişi, tabancasını çıkararak 4 el ateş etti.

  2’si kadın 4 kişi yaralandı

  broşür dağıtan grup olay yerinden uzaklaşırken çevrede gezinen 47 yaşındaki fatma k., 17 yaşındaki özgenur s., 41 yaşındaki salih g. ve 32 yaşındaki gökhan g. seken kurşunlarla yaralandı. olay yerine çağırılan 112 acil sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan yaralılar çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. bacaklarındanaldığı kurşunla yaralanan 4 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  bu arada çevrede incelemelerini sürdüren polis ekipleri civarda bulunan iş yerlerinin güvenlik kameralarını incelemeye alarak olayı gerçekleştiren silahlı saldırganının yakalanması için çalışma başlattı. olayla ilgili soruşturma sürüyor

  kaynak:gazeteport
 2. dinin indirildiği söylenen dönemde ateşli silahların da olmadığından bihaber yobaz söylemi. ok atman lazımdı desek bizi de kurşunlar ama..
 3. artık bu cahil yobazların bulundukları eylemler bardağı taşırmaya başladı.

  önceden buna cesaret edemezlerdi ama yargı sistemi tamamiyle hükumetin kontrolünde olduğu için bu ve bunun gibi köpekler fazla bir ceza almayacağını bildiği için istediği gibi at koşturuyor. hayır asıl anlamadığım şey bu köpekler din hakkında bu kadar atıp tutuyor ama nerden ve nasıl öğreniyor bu dini? hani nerde hoş görü dini? kendini islamiyetin yılmaz savunucusu olarak gören ciğeri beş para etmez insanların bir çoğu daha savunduğu dinin kitabından açıp bir sayfa bile okumamıştır. namazını kılmaz, alkolünü sigarasını içer, zinasını yapar yeri gelir insanların hakkını gasp eder ama ondan iyi müslüman yok! bu sözlerimi böyle olmayan müslüman arkadaşlarımı tenzih ederek söylüyorum ama.

  inanırmısınız bir imam hatip çıkışlı arkadaşım var sınıfta. bir gün bir kafede oturup konuşuyoruz resmen şu cümleyi kurdu " aslında benim kız arkadaşımla evlenmeden göz göze gelmem bile haram" dedi. aklım almıyor cidden aklım almıyor. bu neyin kafası birisi bana lütfen açıklasın. madem dinine bağlı bir müslümansın niye bile bile harama el uzatıyorsun? kaldıki bu arkadaş namaz kılmaz ama ramazan ayında oruç tutacağım diye işe girip çalışmayan bir arkadaş. sonra gelmiş benim deist olmam ile dalga geçiyor.

  ülkede kuran-ı kerim okuyan inanmayan sayısı, kuranı okuyan müslüman sayısından fazla lan! olabilir mi böyle bir şey?