• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
direksiyon adam - duane swierczynski
lennon, yanlış soyguncu ekibiyle, yanlış günde yanlış bankaya giden sağır-dilsiz irlandalı soygun sürücüsüdür. ihanete uğramış, parası çalınmış, hırpalanmış bedeniyle ölüme terk edilmiştir. lennon bunun sorumlusunu bulmak ve çalınan parasını geri almak için tek bir yolda ilerleyecektir. fakat soygun philadelphia sokaklarını dalga dalga şiddete sürüklemiştir. ve şimdi karanlık bir polis, italyan ve rus çeteleri, belediye başkanının kiralık katili ve kolej rock grubunun klavyecisi bu adrenalin yüklü romanın şaşırtmacaları ve süprizlerinde yerlerini almak için harekete geçecekler.
emin olduğum tek şey: bu tarz karakterler romanın sonunda bambaşka bir dünyada uyanırlar, eğer öyle bir şansları olursa.
şimdi siz, gumshoe ödülü’neaday gösterilen direksiyon adam kitabını okuma şansına sahipsiniz. bu roman kendinden uzun yıllar söz ettirecektir.
  1. tüm zamanların en heyecanlı kitabı şeklinde iddialı bir girişi vardır. ki bence bunu doğrular. kitap okurken gerildiğim, bir sonraki cümleyi beklediğim ender hikayelerdendir.