• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
diriliş - tess gerritsen
"bir daha yaşayabilmek için iki kere ölen benim."

her şey, usta bir avcı olan leon gott'un, evinin garajında ölü bulunmasıyla başlar. dedektif rizzoli ve doktor isles bu esrarengiz ölümün detaylarını araştırdıkça aralarında benzerlikler bulunan diğer vakalara ulaşırlar. nihayetinde, yaptıkları araştırma onları altı yıl önce bir safari sırasında afrika'da işlenen turist cinayetlerine kadar götürür.

gözü pek ikilinin, katliamların ardındaki sır perdesini kaldırmak için o lanetli safariden kurtulabilen tek kişiye, millie jacobson'a ulaşmaları gerekir. ancak genç kadın hâlâ tehlikede olduğunu düşünmektedir ve hayatta kalma mücadelesi vererek geçirdiği günleri hatırlamak istemiyordur. bu yüzden rizzoli ve isles için, millie'yi ikna etmek ve bu sıra dışı cinayetleri aydınlatmak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

"tess gerritsen'in sırlarla dolu cinayetleri konu alan romanına afrika'nın yırtıcı hayvanları ve vahşi doğası şahitlik yapıyor. nefes kesici bir gerritsen romanı daha okumaya hazırlanın."
-amazon-

"dedektif rizzoli ve doktor isles sıra dışı ve aklın sınırlarını zorlayan cinayet vakalarını aydınlatmak için yine iş başında."
-washington post-

"olay kurgusuyla okuyucularını her seferinde ters köşe yapmayı başarabilen tess gerritsen'den yine elinizden bırakamayacağınız, adrenalin dozu yüksek bir gerilim fırtınası daha."
-los angeles times-
(tanıtım bülteninden)
 1. Rizzoli & Isles maceraları tam gaz devam ediyor. Okuduğum bu yedinci Rizzoli & Isles macerası hala heyecanlı hala kaliteli.

  Daha önce söylemiştim; dizi ile olan tek benzerliği karakterlerin isimleri ve cinsiyetleri. Bunun dışında kitaplar tamamen kendine has bir evrende geçiyor. Hatta bu kitaba kadar Jane ve Maura’nın diyalogları bile mesafeliydi. Bu kitapta nasıl olduysa biraz daha samimiydiler.

  Açılışı Afrika’da yapıyoruz. Bu seferki yan hikayemiz Botswana da başlıyor. Ana hikayeye bağlanana kadar epey biz yolumuz var. Katil hikayeye iyi gizlenmiş bence. Ben tahminimi başkasından yana kullanmıştım, yanıldım.

  Devamı burada
  vega