• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
dirty dancing - emile ardolino
bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan johnny castle, iş dışında kalan vakitlerinde de diğer dansçılarla dans etmektedir. baby olarak tanınan genç bir kız johnny'e aşık olur ve onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur.
80'li yılların önemli filmlerinden biri sayılabilecek yapım, 1988'de en iyi şarkı dalında oscar ödülünü 'the time of my life' şarkısıyla kazanmıştı.
 1. 80'lerin ikonik gençlik-aşk filmlerindendir ve 1988 yılında "the time of my life" şarkısı ile en iyi şarkı dalında oscar almıştır. 80'ler müziğini bir ayrı seven şahsıma göre muhteşem de bir soundtracki vardır ve bu soundtrackte patrick swayze'nin seslendirdiği, her dinlendiğinde yürek yakan bir parça da bulunmaktadır.
  her biri ayrı güzel olan dans sahnelerinden favorim de şudur.

  !---- spoiler ----!

  nobody puts baby in a corner!

  !---- spoiler ----!
 2. dün akşam tekrar izlediğim ve patrick swayze'nin tabiri caizse döktürdüğü film. son sahnedeki time of my life şarkısının ise kalbimizde kocaman bir yeri olduğu aşikar. *
  film boyunca, zaman zaman hüzünlenseniz de, bir gülümseme hatta sırıtış gelip oturuyor yüzünüze, film bittikten sonra da bir süre daha kalıyorsunuz öyle...
  içinizde küçük bir romantik varsa mutlaka izlemelisiniz derim.