1. ölmeden önce tanışmak istediklerimdir.
 2. burnu boka batanın sığındığı kapı. birisi de çıkıp demiyor ki; aga biz böyle böyle yaptık bu bokları yedik, sonuç bu. varsa yoksa dış mihraklar, şunlar bunlar.
 3. ülkemizdeki olumsuz olayların %70'inin sebebidir. %30'u da lobiler ve paraleller arasında paylaştırınız.
 4. dış mihraklar, etkisi oldukları ülke halkı için, önce enteresan, sonra kızılan ve suyu çıkınca da varlığının komik geldiği vizyonlu birlikteliklerdir.
  amaçları, elbette güçlü olmaktır.
  temel prensipleri, “kızını serbest bırakırsan, ya davulcuya varır ya zurnacıya” anlayışıdır. yani, her ülke, kendi halindeyse illa ki gelişir, güzelleşir ve ilerisi için planlar yapar. ve bir şekilde birileri için dış mihraklar onlar olur.
  kısaca söylemek gerekirse, dış mihraklar; bazıları için dengeleyici unsur, bazıları için de zalim ve diktedir.
  çalışmaları, genelde gelişmenizi önlemek üzerinedir. ve bir odak noktası bulunmaktadır... fikir ayrılığı çıkarmak ve bunu şiddete yöneltmek. sonra gerisi bir şekilde gelir.

  *

  sistem bizde bir zamanlar şöyle işlemiş ve bu doğrultuda bir sürü genç yok olmuştur:

  belayı musallat et,
  fitneyi sok,
  işsizliği körükle,
  komünizm büyüyor narası at… ona düşman yarat.
  dindarlara laikliğin şeytani planını fısılda, laiklere de dindarlar için bu ülkeye şeriat getirecekler fikrini yükle,
  milliyetçilere vatan millet sakarya, solculara; antikapitalizm, emekçi birlikteliğini az şekerli servis et, yesinler birbirlerini...

  sonra onlara silah mı satarsın, böler misin böldürür müsün, ilaç mı pompalarsın, polisini mi vurdurtursun, polislerine mi vurdurtursun, sanayisine mi engel olursun, yardım edeceğiz ayağına pis anlaşmalar mı imzalatırsın, o senin keyfine kalmış artık...
  sonra sat coca cola' nı, sat goodyear' ını, arabanı, gazını, benzinini...

  • dış mihraklar, 20 li yaş avrupa standardında düşünmeye çalışan gençler arasında komik bir varsayım iken, taşra gençleri için ise tek suçlanacak kişilerdir. ikisi de kısmen yanılmaktadır… ve dış mihrakların başarılı olmasını sağlayan en büyük kolaylık, bu zıtlık içinde gizli olan fanatizmdir.