• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
doctor strange - scott derrickson
başarılı bir cerrah olmasıının yanı sıra parayı seven, bencil ve kibirli biri olan dr. stephen strange ' in geçirdiği trafik kazası sonrası yaşadığı olaylar sonucu bir süper kahramana dönüşüm hikayesi anlatılmaktadır.

doctor strange rolünde benedict cumberbatch' in oynayacağı filmin yönetmen koltuğunda scott derrickson yer almaktadır.

türkiye vizyon tarihi 4 kasım 2016
  1. doctor strange karekterinin marvel sinema evrenine dahil olacağı ve stephen strange canlandıracak (bkz: benedict cumberbatch) ' in performansıyla nasıl bir film çıkacağı merakla beklenmektedir.
  2. o müthiş sesli benedict cumberbatch'i başka bir boyuta yükseltecek olan film. ilerde avengers olarak da görmek dileği ile...
  3. marvel evreninin en güçlü karekterlerinden birisi olan dr. strange'in, benedict cumberbatch tarafından canlandırılacağı efsane olmaya aday film. dr. strange ign'nin hazırladığı listede "top 50 avengers" listesinde de 33üncü sırada bulunuyor.
  4. yaklaşık bir ay kaldı.. karakter efsane, oyuncu efsane, evren efsane, stüdyo şirketi efsane... son fragmanları, tv spotları, posterleri ve filmden kareler yayınlandı.

    benedict'in posterlerinden birinde arkada manhattan'dan kesitler verilmiş. ordaki bi yanlışı farkettim ki yapılmaması gereken bi yanlıştır. posterin sağ alt kısmına denk gelen şehir kesitinde metlife sigorta şirketinin binası görülüyor ki bu bina new york'un hatta manhattan'ın simgesi olan binalardandır. (empire state ve chrysler building gibi) bu bina marvel cinematic universede avengers binası olarak tasarlanmış binadır. ama ne hikmettir stüdyo bu büyük ayrıntıyı atlayıp cgi ile avengers binasını koymak yerine metlife binasını koymuşlar. bilerek mi yapıldı yoksa cgi yapmak için zamanları mı yoktu yoksa unutuldu mu bilinmez ama bence atlanmaması gerekirdi.