1. hayatımda oynadığım en mantıklı oyun.türkiye serveri açılsın diye çok bekledik ama açmadılar maalesef.
    biraz oyundan bahsedecek olursak,fransız yapımi 2d role play oyunu.oyunda 12 adet karakter mevcut ve her karakter str-int-cha-agi powerlerden birine yönelmek sureti ile gelişim gösterebiliyor.dofusu dofus yapan en önemli şey savaşların karelere ayrılmış bir zeminde sıra ile oynanıyor olmasi.kasılırken bile zekanızı kullanmanız gerekiyor yani o derece strateji gerektiriyor.pvpleri lonca savaşlarını falan saymıyorum bile.
    oyunda maksimum level 200.
    ayrıca oyunda başlangıç mapı hariç diğer maplar için p2p olmanız gerekli.f2p iseniz oyunda hiçbirşey yapamıyorsunuz diyebilirim.peki verilen paraya deyiyor mu? evet,kesinlikle.
    oyunda meslekler mevcut,en beğendiğim özelliklerden biride bu diyebilirim.diyelim minersiniz,bir süre iron toplayip pazarda satıyorsunuz.veya farmerseniz buğday toplayıp satıyorsunuz.bakerler bu buğdayları alıp ekmek üretiyor onlarıda can potu olarak kullanabiliyorsunuz.tailor jeweller gibi mesleklerde ise her item için gerekli olan resourceleri toplayıp item üretebiliyorsunuz.ismini unuttuğum bir başka meslekte ise bu itemlere efsun basabiliyorsunuz.
    daha anlatmadığım neler neler var ahh ah.işte böyle mükemmel bir oyun.keşke türk serveri açılsada aksak..