1. eskiden istanbul-kars arası çalışan sonra başlangıç noktasının ankaraya alındığı, şimdi ise kırıkkale-kars arası gidip-gelen tcdd treni. 24 buçuk saat sürer yol. trende pulman,kuşetli veya yataklı vagonlar bulunur.ve tabi yemekli vagon. biletler 28 gün önceden satışa çıkar ve anında biter.bunun nedeni bu serüvenin gezginler arasında çok popüler olması, karsa diğer ulaşım imkanlarına oranla düşük ücretli olması ve tabi ki tur şirketleridir. harika manzaralar eşliğinde karsa ulaşılır ancak bu ekspresin özelliği ulaşmaktan ziyade yolda olmaktır.
  2. kışın daha farklı olur doğu ekspresi.. kimsenin bu zevki tatmadan ölmesini istemem.. bembeyaz kar örtüsünü parıldatan güneşin doğuşu ile beraber, treni ray üstünde bir sağ bir sola atan, manzarayı sonundan başına kadar izlemenizi sağlayan kıvrılmaları görmelisiniz.. üzüntüyü, kavuşmayı, sevinci, özlemi içeren tarihi gar kokularını denk gelebilirseniz, içinize çekmelisiniz..
  3. karsrail

    Geçen sene bir arkadaşım gitmişti döndüğünde anlata anlata bitiremedi. Ben de bu sene gidicem kararlıyım. Söz konusu trenler olduğunda tam bir sheldon ım*

    Hayaller doğu ekspresi hayatlar adana iskenderun treni .
    sec