1. yeni mezunsanız aylık 10 bin, uzman iseniz 20 binden başlayan maaşlardır. tercih yapacaklar varsa aklınızda bulunsun.
 2. yıllık 20 bin alan uzmanlar ya 2-3 hastanede çalışıyordur ki bu neredeyse hiç boş vaktinizin olmaması demek yada meslekte 15-20 yıl devirip üstüne birde isim yapmışlardır. yeni mezunlarda doğuda merkezde değil köyden hallice ilçelerde 10 bin ve üstü alırlar. maaş için seçecekseniz hiç seçmeyin en başında emeğinize yazık. o kadar emeğe çok daha fazla kazanabilirsiniz. hastalarınıza kötü de davranırsınız sonra dayak da yersiniz bu kafayla girerseniz.
  vagus
 3. ülkesinin doktoru, amerikanın bulaşıkcısından az kazanan canım ülkeme...

  şimdi sizinle beraber türkiye cumhuriyetinin kendi tıp doktoruna verdiği parayı inceleyelim.
  yeni mezun bir hekimin 4500-7000 lira arası maaş aldığını farz edelim.
  hesaplamamızı 5500 lira üzerinden yapacağız.
  5500 lira, 3.60'lık kur üzerinden dolara dönüştüğünde. 1528 dolar yapıyor, bu da yıllık ortalama 18.840 dolar demek.
  yani... amerikada çalışan bir bulaşıkcıdan 1.000 dolar az alıyoruz. inanmıyorsanız buyrun.
  may 2015 national occupational employment and wage estimates united states

  peki amerikada bir pratisyen hekim yıllık ne kadar alıyor? siz bakmadan ben söyleyim: family and general practitioners " $192,120 "
  aya böldüğünüzde ortaya 56.000 lira gibi bir rakam çıkıyor.
 4. türkiye şartlarında insanca yaşamak için idare eder bir miktar, döner olmadan resmi rakamlar 2500-3500 gibi görünüyor. rakam yanıltıcı değil mi? bence de. biraz bakılan hasta sayısı biraz da kaçıncı bölgede doktorluk yaptığınıza bağlı olarak 4500 civarından başlayıp pratisyenken nadir olmakla beraber 5 haneli sayılara çıktığı görülmüştür, bana kalsa ben yine de uzmanlığı seçerim orası ayrı. bunun yanında malesef performans sisteminin gelmesiyle beraber hastaları yürüyen maaş olarak gören doktorlar türedi ve maaşı meslek etiğine tercih eden bazı meslektaşlarım yüzünden birçoğunuz her sene gerek yokken, rahatsızlığı daha kolay tespit edilebilecekken endoskopi ile karşılaşıyor. zamanında transözofajeal eko çektirmiş biri olarak bu uygulamayı kınıyorum.(*:üzgün surat)
  stars