1. kürsü dokunulmazlığı dışında bütün vekillerin dokunulmazlıklarının parti ayırt etmeksizin kaldırılması lazım, en doğrusu bu.
 2. ben işlediğim her suçtan dolayı yargılanabilirken benim seçtiğim bana hizmet etmekle yükümlü insanların her türlü suça karşı dokunulmaz olması zaten saçmalık. tabi ki belli noktalarda koruma gerekiyor ancak terör, yolsuzluk gibi suçlarda kesinlikle yargılama olmalı.
 3. artık kaldırsınlar da sussunlar dediğim gündemi meşgul etmek amacıyla başlatılan kısır tartışma. kaldırın da rahatlayalım. kürsü dokunulmazlığı olsun. korku yerine göre çok güzel bir şeydir. yanlış yapmaktan alıkoyar insanı.
 4. zaten cogunlugu vesayet altinda olan meclisin daha da itibarsizlastirilmasi plani. dunyada monarsiyle yonetilen ulkeler ilk olarak parlamentoyu onemsizlestirmeye calisirlar, gucu ellerine aldiklarindaysa parlamentoyu surekli fesh ederler, toplanmasina izin vermezler. dokunulmazliklarin tumden kaldirilmasi bu yonden riskli bakalim bu oyuna kimler gelecek.
 5. reislik is loading dedirten olay.. 40 hdp vekilini hapse attır, şiddet tırmanmaya devam etsin, ara seçime git, 20 tane fazladan vekil kazan ve bingo!!! artık reis sensin.. göstere göstere geliyor gönlümün efendisi :)
 6. bunlarrğğğ milletin iradesine asdhskdkfdashdh..... demediler bu sefer ama ne zaman mevzu bahis kendileri olsa o milletin iradesi hep hatırlanır. neyse hdp den en az 35 vekil atılır diye devlet bahçeli ve tayfası başta olmak üzere mhpli ler kına yakar artık. nitekim vekil sayıları hdp yi geçecek.

  mhp ve akp temsili

  son olarak az önce reisin rizede dokunulmazlıkla ilgili konuşmasını okudum da helal olsun adama. toplumun zihnine kendini tek güç olarak öyle yerleştiriyor ki meydan da herkes "hainleri içeri atın" deyince, "bertaraf olmamak için bitaraf" olmak zorunda kalan pek saygıdeğer reisimiz de meclise talimat verir gibi "bedeli neyse ödesinler" demiş hdpli milletvekilleri için.
  bütün suç akp ile mhp de mi? yok canım bunu duyan kılıçdaroğlu durur mu hiç. anca beraber kanca beraber diyerekten meclis oylamasında gerekli tavrı göstermiş milletin iradesine.
  "ama chp desteği referandum olmasın diye şey ettiydi" diyenler de var. iyi o zaman başkanlık yasası gelince baktın referanduma kalıyor iş hiç boşuna yormayın kendinizi direk destek verin de 367 yi bulsun o zaman.