1. 20 temmuz 1982'de izmir'de kurulmuş devlet üniversitesi.

  tıp ve besyosu narlıdere'dedir. geri kalan yerleşkeler buca'ya dağılmış olmakla birlikte gelecekte tınaztepe'ye taşınması için çalışmalar yapılmaktadır.
  kmk
 2. tarif ederken "bildiğiniz her yere en uzak olan nokta" şeklinde kısaca özetlemek mümkün sanırım.* eğer bu okulda okuyorsanız izmir il sınırları içerisinde değilmiş gibi hissedecek, dışarı çıkıp bir alsancak havası almak yol ve trafik sebebiyle azap haline gelecektir.
 3. eskiden alsancak'da deniz manzarasına sahip olan üniversite. şuan yerleşkeleri dağınık bir şekildedir. tınaztepe gibi dağın başı bir yerde toplamaya çalışıyorlar yerleşkeleri. üniversiteye ilk geldiğim sene keçi, eşek gibi bilimum hayvan otlamaktaydı. türkçe iib fakültelerinim olduğu kampüste de pek çok köpek vardır fakak çoğu sevilesi ve zararsızdır. tabi arada bir kitledikleri insanlar olmuyor değil.
 4. seneye yüksek ihtimal okuyacağım üniversite.
  zirve oluyorsa yaparız burda da :)
 5. makina mühendisliğini yazmayıp pişman olduğum üniversite. yok lan pişman olmadın diyosanız yeşillendirin bi zahmet gönlüm ferah olsun.
  eale
 6. izmir'de karşıyaka tarafında oturuyor iseniz manisa'daki celal bayar üniversitesi daha yakındır (bkz: çevreyolu) -mühendisliğin olduğu en büyük kampüsü baz aldım sanırsam-
  not: hayır 2 üniversitenin de öğrencisi değilim fakat kıdemli izmirliyim

  ayrıca: izmir'de kapatılan cemaat üniversitelerinin garantör okuludur. yani kapatılan okul öğrencilerinin deü'ye kitlenmesi gibi bir durum olabilir
  yani;
  gediz hukuk'a tm 100bin ile giren öğrencinin tm 10binlik deü hukuk'tan mezun olması gibi absürt bir durum ortaya çıkabilir. tabi ki bu dediğim tüm bölümler için geçerli dolayısıyla bu sene deü'nün puanlarında düşüşleri bekliyorum açıkçası. öte yandan şu aralar izmir'e diğer şehirlerden gelen kavimler göçünü de hesaba katarsak hiç bir değişiklik de olmayabilir.
  oldum olası bunu söyleyen insanlardan nefret ederim ama "buralar eskisi gibi değil"
 7. kendisiyle önümüzdeki iki yıl boyunca akşamları görüşeceğim. bu tarz ilişkiler için iki yıl makul bir süre. umarım uzatmayız ikimiz de.
 8. arkadaşım sayesinde aklıma hep şu duvar yazısı ile gelen üniversite. yazanın ellerine sağlık. başka da bir bilgim yok.
  sezgi
 9. şehir içindeki konumu çoğu kez bolca eleştirilen okul.

  bu eleştiriler daha çok tınaztepe kampüsü için yapılır. esasında bu kampüs şehrin dışında değil, şehrin kıyısındadır. zaten buca içindeki diğer kampüsleri (eğitim ve dokuzçeşmeler) buca'nın merkezindedir. fakat tınaztepe kampüsünün girişinden buca'nın merkez noktalarından dokuzçeşmeler'e toplu taşıma ile 5 dk, eğitim fakültesi ve heykel'e 15 dk, öğretmenevleri'ne 20 dk, şirinyer'e 25 dk içerisinde gidebiliyorsunuz. buca'nın denizi yok, napayim burda diyenler de yine toplu taşıma ile konak ve alsancak'a 40, karşıyaka'ya 60 dk içerisinde ulaşabiliyor. büyükşehir için 40 dakikada deniz görmek iyi değil ama çok da fena değil.

  çok da yerin dibine vurmayın be. hadi tınaztepe kocaman yokuş, etraf boş deyin. "öyle yazmışsın da, kampüs girişinden yukarı mühendisliğe nasıl ulaşıyoz onu da yazaydın iyiydi kardeş" deyin. ege'nin kampüsü gibi adımını dışarı atar atmaz kafe-bar gelmiyor deyin. sosyal ortam tınaztepe'de yok deyin falan da...
 10. ben de okuyorum lan burda diyebileceğim okul.
  yeri ve mekanı da fena değil.
  oğlum okul dedik lan otel değil mk