• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
dokuz gün - gilly macmillian
-amazon, ağustos 2015 ayın en iyi çıkış romanı
-bookseller, ağustos 2015 ayın en iyi romanı
-stylist, ağustos 2015 ayın en iyi romanı
-closer, "mutlaka okunmalı" seçkisi
-elle, en iyi ağustos kitapları seçkisi
-the observer, 2015 yazının en iyi romanları seçkisi
-national reading group day newcomer award 2015 finalisti
-the media eye ve amazon, 2015'in rising star romanı

ilk baskısının tamamı ön satışta tükenen ve hakları şimdiden 20'den fazla ülkeye satılan dokuz gün her ailenin kâbusu olabilecek bir durumu gerçekçi bir anlatımla ele alıyor.

rachel jenner bir an için arkasına dönmüştü. şimdi sekiz yaşındaki oğlu ben kayıp. peki ama o talihsiz öğleden sonra gerçekten ne olmuştu?

kişisel sorunları ve kendisine sırtını dönen insanlar arasında kalan rachel bir hata yapmıştı ve artık güvenebileceği kimse kalmamıştı. ya insanlar rachel'ın anlattıklarına güvenebilir miydi? saat ilerliyor, ben'in şansı azalıyordu. peki, siz kimin tarafındasınız?

"eğer kayıp kız ve uyuyana kadar'ı sevdiyseniz, bunu okumalısınız."
-closer-

"bu yıl okuduğum en iyi çıkış romanlarından biri; gerçekçi ve duygu yüklü bir hikâye."
-daily mail-

". . . en başından itibaren yüreğiniz ağzınızda okuyacağınız bir çıkış romanı… sizi daha ilk sayfadan etkisi altına alacak ve ikna edecek, kelimenin tam anlamıyla heyecan verici bir gerilim romanı. mutlaka okunmalı."
-sunday mirror-

"ne büyüleyici, etkileyici ve harika yazılmış bir roman! dokuz gün beni bütün gece uyutmadı ve korkudan ödümü patlattı."
-liane moriarty, sırrını derine göm romanının yazarı-

"dokuz gün ender rastlayacağınız türden bir kitap, sizi etkisi altına alıyor ve son sayfaya kadar bırakmıyor."
-shotsmag-

"bu başarılı ve zekice kaleme alınmış çıkış romanı bir uyarı yazısıyla birlikte satılmalı: kesinlikle bağımlılık yaratıcı! tırnaklarınızı kemireceğiniz, uykusuz kalacağınız, harika bir kitap."
-saskia sarginson, the twins romanının çoksatan yazarı-

"her ailenin kâbusu olan bir durum zekice ve hassasiyetle işlenmiş… bu roman aldatıcı derecede zekice yazılmış. kendimi, neler olduğunu öğrenebilmek için sayfaları birbiri ardına çevirirken buldum." -rosamund lupton, kardeşim ve ardından romanlarının yazarı-

"gerçekten neler olduğunu öğrenene kadar rahat edemeyeceksiniz."
-lisa ballantyne, redemption road romanının ödüllü yazarı-

"ne heyecan verici bir çıkış romanı! dokuz gün, tutku ve öngörüyle yazılmış, gerçekçi ve sürükleyici bir roman. beni sabahın ilk ışıklarına kadar uyutmadı. bravo, gilly macmillan"
-charity norman, after the fall romanının yazarı-

"ustaca yazılmış, gerilimli ve fazlasıyla etkileyici… dokuz gün okuyup bitirdikten sonra uzun süre unutamayacağınız türden bir roman."
-tim weaver, paravan, ölüm patikası ve tünel romanlarının yazarı-

"bu hızlı, duygusal ve karakterleri ustaca kaleme alınmış romanın, gerilim türünün başarılı örneklerinden olan trendeki kız ve kayıp kız gibi, çoksatanlar listelerinin üst sıralarında yer alacağı kesin."
-the media eye-

"güçlü, sürükleyici ve herkesin fikrini dile getirebildiği bir forumun bulunduğu bu internet çağında neler yaşayabileceğimizi son derece etkileyici biçimde anlatan bir roman."
-woman's weekly-
(tanıtım bülteninden)
 1. sıkılmadan okunabilecek, sayfalar ilerledikçe heyecanın dozajını artıran bir polisiye roman.

  !---- spoiler ----!

  özetle parka gezdirmeye götürdüğü çocuğu bir anlık dalgınlığıyla kaybolan bir annenin yaşadıklarını anlatır. hayatımızın nasıl bir anda tepetaklak olabileceğini ve toplumun acımasızca bir insanın hayatını nasıl alt üst edebildiğini görmenizi sağlar.

  !---- spoiler ----!
 2. siparişi verdik bekliyoruz bakalım. bitirdiğimde yorumlarımı editlerim.